Header Ads

Era Istrefi vjen me tre kenge te rejaEra Istrefi ne muajin gusht sjell kengen e re "No I Love Yous". Kenga e cila pritet te publikohet me 25 gusht do te jete dhe dueti i pare ne anglisht i kengetares. Ajo interpreton se bashku me French Montana, i cili me kengen "Unforgettable"  dhe albumi "Jungle Rules" gjenden ne maje te toplistave boterore. Kenga pritet te jete ritmike, duke permbushur keshtu dhe deshiren e atyre fansave te mbetur te pakenaqur nga "Redrum".Ne gjithashtu kemi mesuar se pervec "No I Love Yous", Era ka regjistruar dhe dy kenge te tjera duke formuar pak a shume listen e plote te albumit debutues ne anglisht. Kenget e reja titullohen " Sapphire" dhe "Home With You". Ne listen e producenteve te njohur me te cilet po bashkepunon kengetarja rradhiten emra te tille si Starrah (Travis Scott, Drake, The Weeknd, Nicki Minaj) , RAYE ,Big Taste (Justin Bieber, Dua Lipa, Adam Lambert), Chelcee Grimes (Dua Lipa, JoJo, Olly Murs), Sarah Hudson (Katy Perry, Santigold, Idina Menzel) etj. Gjykuar nga krijimtaria e ketyre kompozitoreve eshte pak e paqarte se cfare rryme te pergjithshme do te kete albumi, por ne vija te trasha - nje miksim i dance-pop me hip-hop-elektronik. Mbi te gjitha, duket nje projekt interesant. Fakti qe shume prej kompozitoreve kane punuar dhe ne albumin e Dua Lipes, jep shprese qe dhe albumi i Eres do te jete po aq cilesor. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.