Header Ads

Shqiptarët kryesojnë toplistën e Ballkanit

Vitin e ardhëshëm çmimet "Balkan Music Awards" duket se do të pushtohen nga shqiptarët,pasi kanali muzikor Balkanika në krye të listës së këngëve më të dëgjuara të javës po klasifikon vetëm shqipe. Javën e shkuar Adelina Ismaili kryesonte listën e këngëve më të mira të javës me "I Love You More" pasuar në vend të dytë nga Elvana Gjata me "Afër dhe larg". Po në të njëjtën javë Adelina u përzgjodh si "Artist of the Week", ndërsa këtë javë Flori kryeson toplistën me këngën "Tallava", teksa Blero do të shfaqet gjatë gjithë javës në rubrikën "5 in 1" në të cilën transmetohen pesë kënga nga një artist ballkanik. Për një moment mu duk sikur isha tu pa "Supersonic TV" hahahhahaha. Urime shqipe, urime! E meritoni!No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.