Header Ads

Parada shqiptare ne Nju Jork 2012 - Fotot

 
Javen qe shkoi ne Nju Jork u zhvillua parada shqiptare e cila si cdo vit per 35 vjet rradhazi mbahet ne Manhatan dhe fale nje organizimi shume te mire eshte me e madhja parade e komuniteteve shqiptareve ne diaspore. Shqiptare me veshje kuqe e zi mbushen  bllokun midis rrugeve 44 dhe 59  duke ju bashkangjitur dhe komuniteteve te tjera boterore ne diten e emigrantit ne Amerike. Kengetari Frederik Ndoci kendoi himnin shqiptar ndersa modelja dhe aktorja Lola Luma shpalosi se bashku me disa te rinj nje flamur gjigand  i cili me pas do te parakalohej ne mbare avenune.Ishte nje moment vertet shume i bukur te shikoje kaq shume shqiptar se bashku dhe foto nga kjo parade mund ti gjeni me poshte . Pervec Frederik Ndocit dhe Lola Lumes,per te pershendetur paraden kishin ardhur dhe Valentina Spaho,Lirie Dedvukaj,Valentina Ajdari,Luan Bexheti,Drita D'Avanzo,Dj Fati dhe Tony Dovolani. Me pas festuesit jane drejtuar ne klube te ndryshme ku kane vazhduar festimet pergjate gjithe dites. 

Ps.Fotografite jane realizuar nga gazetari Beqir Sina. No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.