Header Ads

Fillon X Factor - Pershtypjet

Pas montazheve te shumta, seria e pare e X Factor Albania 2 u transmetua ne televizionin Klan duke shkaktuar aaaa e ueeeee ne te katerta anet e Facebook. Te them te drejten, nga vezhdimet ne forumet e rrjetet shoqerore ne internet, ne pergjithesi vlersimi ka qene negativ.Publiku ka mbetur i zhgenjyer nga talentet konkuruese dhe vlersimet e jurise. Personalisht u zhgenjeva nga Bojkeni i cili ngeli duke dhene po te pamerituara (sipas mendimit tim ok?), Soni duhet te kete pak kujdes me komunikimin, por me pelqeu me vlersimet ne fillim te programit, Tuna duhet ta mbaje mikrofonin me larg gojes e boll e trashi zerin se mjaft te trash e ka, Pandi nuk kishte ndryshuar. Ajo pyetja perse ke ardhur ne X Factor duhet te hiqet se dihet per cfare kane ardh, nuk kane ardh me rujt delet. Si ti thone ata jurise po ju per cfare keni ardh ne qytetin tim? Zeri me interesant i nates ishte Kanita e cila fatkeqsisht eshte 11 vjec dhe megjithse u lejua te konkuroj, mendoj se ishte zgjidhje e gabuar.Ajo eshte shume e re per kete konkurs, por perderisa e ka sjelle e jema...eh! Midis konkuruesve kishte zera te mire po shume bruto, e shume te paperpunuar (dhe per si amator qe jane).Kanita psh, kishte ze super, por nuk e kontrollon dot,mendoj se me nje pune te mire ajo (duke lene menjane moshen) arrin ne finale. Tjeter problem, eshte fakti qe te gjithe kendojne kenge me nota te larta dhe si pasoje nuk shpalosin zerin e vertete dhe stonojne si macet. Nuk eshte e nevojshme te behen te gjithe Celine Dion edhe Britney Spears te behet ndonje nuk eshte keq. Nje keshille nga nje mik qe ju do te miren per organizuesit...sa me te lirshem, sa me natyrale sepse po vjen era plastik deri ne Amerike ok? 
Disa shpjegime per telespektatoret:

Ato krahasimet me The Voice jane te pamerituara. Se pari The Voice ato qe transmeton ne tv i ka audicionet e pesembedhjeta DHE te edituara. Ata kane tere veren qe shkojne neper qytete dhe kryejne auditimet nga ku zgjedhin me te mirat, nderkohe qe nuk i shfaqin ne tv, sikunder X Factor. Se dyti, mesa mesova, ne sallen e X Factor ka shume zhurme dhe shpesh here nuk degjohet mire se cfare kendojne konkuruesit ndaj besoj dhe vete juria eshte shokuar kur ka pare programin ne tv. Se treti ...per shkak te arsyes se dyte duket se juria ka dhene shume po, me qellim qe ti rishikoj dhe nje here ne fazat e ardheshme. 

Si jam per justifikime o Zot, duhej te isha bere avokat lol. Gjithsesi mendoj se juria s'ka pse te jete kaq e tolerueshme me konkurentet apo te shqetesohet se mund te qajne apo merziten.Ata vete kane qene dikur ne kete pozicion dhe e dine shume mire qe nuk i ka perkedhelur kush. Keta femijet e sotem  duhen te jene te lumtur qe kane raste te tilla per te shfaqur talentet e tyre, nderkohe qe ne duhet te luftonim si te cmendur, e ulerinte "zyshka" sikur ja kishim per borxh. OK mos te ankohem une lol se une kam qene i talentuar dhe i krisur s'me prekte njeri po keto qe kam pare hahahhahaha. Kur me tha nje here mesuesi i kitares "O kitaren o basketbollin!" e pashe nje here e  nga inati i thashe "Basketbollin!" Hhahahahahhahaha e prape me mori.LOL! Po s'me la me shku ne kor per 4 vjet...e me plasi, une bera grup vete hahahhahaa. Shaka shaka! No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.