Header Ads

Ardian Bujupi,Bojkeni,Ethet konkurojne ne Festivalin e RTSH-Lista e plote


Nje tjeter shqiptar i suksesshem ne Europe,vjen per te provuar veten ne Festivalin e Kenges ne RTVSH, e ne shpresojme qe te mos dal i zhgenjyer sic ka ndodhur dhe ne rastet e tjera.Ardian Bujupi do te konkuroj me nje kenge te tijen duke u paraqitur per here te pare para publikut dhe si kantautor.Ne listen e 26 konkurenteve, te bie ne sy prezenca e konkurenteve te ish Etheve si dhe grupeve te reja.Besoj se mund te thuhet qe kjo eshte lista me moshen mesatare "muzikore" me te re qe kemi pare ndonjehere ne kete festival pasi,pervec Bojkenit dhe Kozma Dushit te gjithe jane bere te njohur per publikun pas vitit 2000. Besoj se do jete nje festival interesant me nje nate finale te paparashiueshme....po re po hahahhahhahhahhaha.

1.Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko
2.Ardian Bujupi
3.Ani Çuedari
4.Anjeza Shahini (ESC 2004)
5.Arjan Dredhasi
6.Arjela Krasniqi
7.Bojken Lako
8.Bon Bon Band
9. Dr. Flori & Fabi
10.Elis Nova
11.Entela Zhula
12.Flaka Krelani
13.Grupi ‘Na’
14.Hersi Matmuja
15. Kejsi Tola 16.Kelly
17.Kozma Dushi
18.Lynx
19.Marsela Çibukaj
20.Merland Kademi
21.Rezarta Smaja
22.Rosela Gjylbegu
23.Selami Kolonja
24.Valon Shehu
25.Vesa Luma
26.Xheni & Enxhi Kumrija

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.