Header Ads

Miss Universe Albania shpallet Adrola Dushi

Adrola Dushi eshte shpallur dje Miss Universe Albania dhe do te perfaqsoj Shqiperine ne konkursin Miss Universe i cili mbahet ne muajin dhjetor ne Las Vegas te Amerikes. Bukuroshja nga Rresheni e cila na kujton pak Sofia Vergaren, pritet qe te ktheje kokat ne L.V jo vetem me format e saj, por dhe gjatesine prej 179cm! Imagjinoni me taka :))Ndryshe nga vitet e tjere, kete here Vera Grabocka dhe Fadil Berisha duket se jane bere serisht miq dhe kane kombinuar konkurset e tyre te bukurise ne nje, duke shpresuar se tash e tutje dhe konkursi Miss&Mister Albania do jete i pervitshem e jo i pesvjetshem lol. Pra ne te njejten nate dy konkurse bukurie dhe tre cmime kryesore ku pervec Miss Universe Albania, u shpall dhe Miss Albania - Ersela Kurti e cila do te perfaqsoj Shqiperine ne Miss World dhe Mister Albania - Geraldo Biba i cili do perfaqsoj Shqiperine ne konkursin nderkombetar Mister World 2012. 

Spektakli i bukurise eshte zhvilluar dje, por do te transmetohet te henen ne televizionin Klan ne oren 8:45.Fadil Berisha,Blerim Destani dhe Emina Cunmulaj ishin te ftuarit kryesor te jurise te cilet shfaqen ne kete foto se bashku me Vera Grabocken,Alketa Vejsiun,Valbona Selimllarin dhe Enada At'Nikollen.
No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.