Header Ads

20 Kenget me te mira te vitit 2012 sipas AlbaniacMe ne fund dhe 2012 po na le shendene e eshte koha per te shpallur kenget me te mira te vitit sipas Albaniac. Kete vit kemi nje prej listave me te mira qe kemi publikuar ndonjehere ne Albaniac. Kenge te mrekullueshme, kengetare fantastik,video cilesore te cilat na bene te ndihemi shume te gezuar per evolimin e muzikes shqiptare ne keto 10 vitet e fundit. Nje bravo te madhe te gjitheve keni qene te mrekullueshem. 

Kenga me e mire e vitit si perfundim shpallet:

"Kopshti" Kenduar nga Kushtrim Hoxha dhe Hana Cakuli

Per listen e plote shikoni videon me poshte.

Si i perzgjodhem kenget:

Per nje gje te jeni te sigurte.Ato klikimet ne YouTube? As nuk i kemi pasur parasysh fare. Kemi gjykuar kengen, te rene qe ka sjelle ne muzike,origjinalitetin e kengetarit, bujen qe ka bere ne publik,si jane vlersuar artistikisht ne skenen artistike e me se shumti kemi vlersuar jetegjatesine e kenges.Nese nje dite do kthenim koken pas ne 2012,mendojme se keto do te ishin kenget qe do na kujtonin kete vit.Perzgjedhja ishte e veshtire,sepse gjithsej kemi seleksionuar mbi 120 videokenge nga artiste shqiptare te cilet aktivizohen ne tregun tone dhe si perfundim....ja lista e plote.

Ps. 20 Kengeve te vitit i kemi shtuar dhe Baresha te Nexhmije Pagarushes. Kete videokenge ne nuk e kemi vendosur ne klasifikim,pasi eshte nje kenge e vjeter dhe shume e njohur per publikun, plus...nuk ka te krahasuar :)


2 comments:

  1. Baresha eshte titulli i kenges se Nexhmije Pagarushes, e jo Baronesha

    ReplyDelete
  2. Faleminderit per venien ne dukje te gabimit.Ishte nje lapsus te cilin e korrigjuam.
    Albaniac

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.