Header Ads

A eshte e "vjedhur" kenga fituese e festivalit? Gjykoni vete

E vodhi s'e vodhi kjo ka qene tema kryesore e ketij festivali e cila nuk ka lene pa prekur dhe kengen fituese "Identitet" nga Bledar Sejko dhe Adrian Lolgjuraj. Kjo kenge eshte akuzuar,se eshte bazuar ne ritmet dhe notat e kenges "Plavi Safir" te grupit serb Bajga dhe Instruktori hahahaha Bajga thashe lmao BAJAGA. Ne e degjuam kengen dje dhe per nje moment na u duk ritmi i ngjashem, por ndryshe nga te tjeret vendosem te mendoheshemi pak, ti degjonim kenget disa here me shume, te benim nje krahasim tamam dhe pastaj te jepnim vendimin tone. Si perfundim? Kenga nuk eshte e kopjuar ndaj lerini Adrianin dhe Bledarin te qete. Ka nje fragment te vogel te ngjashem, por qe eshte aq i sterrdegjuar saqe nuk mund te akuzosh dot njeri. Ja ku po ju sjellim kenget ne nje miksim me njera-tjetren per t'ju bindur me teper.

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.