Header Ads

Blero i kunderpergjigjet emisionit THUMB


S'kisha ndermend me u marr me kete lajm, por me dogji mua aty ne fillim kur foli per gazetaret ne thonjza te mediave elektronike, duke qene se ky lajm u percoll se pari ne Albaniac. Sa per dijeni te tijen apo kujtdo qe na lexon.Une kam filluar te punoj ne media qe ne gjimnaz e kam 17 vjet qe shkruaj e publikohem ne gazetat e revistat me te njohura ne Shqiperi, nderkohe qe ne Kosove,Maqedoni dhe Mal te zi i kane pas marre dhe i marrin rregullisht pa leje cdo lajm e interviste qe eshte publikuar ne Albaniac. Blero ka dale ne skene ne 2004. Kaq.Sa per thonjzat e ato mendimet e tjera,shije personale s'te pelqen, s'te pelqen s'po vrasim veten, por thjesht me qartesu kete punen sesa gazetar jemi.Ne lidhje me lajmin. As nuk eshte egzagjeruar, as nuk eshte shtuar ndonje gje nga cka thene ai vete. Thjeshte eshte pyetur lexuesi yne nese mendon njelloj si ai apo jo. Nuk shoh ndonje gje per tu habitur.Marrim nje status dhe e bejme lajm? Me vjen keq, por nuk e di kuptimin e asaj shprehjeje. Kur ti shkruan po pi vere ne status e dikush publikon nje lajm se ke probleme me alkolin, atehere thuhet merr nje status dhe e ben lajm, por kur ti shkruan "Me tregoni a ka ngjashmeri klipi apo me duket mua?" dhe ne publikojme po te njejten gje, ajo shprehja e mesiperme nuk qendron. E di pse? Sepse,pavarsisht sesi mund te interpretohet, te gjithe e dine se cfare eshte dashur te thuhet me ate pyetje. Ne lidhje me komentet e vajzave te Thumb, shume fjale te ulta.

4 comments:

 1. Hajde nivel hajde, çfare fjalesh te shemtuara.E ku, ne TV qe e shohin te gjithe, hajde de te ishte naj status.
  Edhe mi trego i cik ketij Elbino, qe kur une te lexoja ty te Klubi i Fansave te Intervista ne '99-en, ky po emigronte andej nga Suedia ku si duket i paska zene edhe truri akull :P

  ReplyDelete
 2. :PPP Me vjen mire qe e mbake mend lol S'jam tu i tregu asgje, se nuk e bej me i tregu kujt,por e shkruajta per ata qe na lexojne qe ta dine se nuk e bejme se skemi me cfare te merremi e se ndryshe nga disa skemi nevoje me lavderu veten cdo pese minuta.E dime vete kush jemi dhe kaq mjafton :)

  ReplyDelete
 3. Elbion: Blero eshte nje njeri pa vlera, edhe mundohet te ngritet me vlerat e te tjerve. E degjon se cka thot, 2 ato cikat te shkojn ne Greqi e Itali e te shitet" Po nese nje vjaze do te punoj si prostitut mundet ate pune te bej edhe ne Kosove e Shqiperi nuk ka nevoj te ikun ne asnje shtet per ate pune. Ato vajza thjesht po i ndihmojn Bleros te jete vetja e ti, mos te behet copja e askujt. PO Blero para se te mundohet ti gjykoj te tjeret, me se miri i bije te fillon te gjykon veten e ti. Une nuk e kuptoj pse nuk mundohet te mesoje te flas nje gjyhe standarte qe nese dikush e shikon ne Tv a po e degjon ne <radio te mesoj dicka nga ai. Me kete mesazh cka po mundohet ai te thote, qe kush me gjykon mua eshte idiot , apo le te shkon ne Greqi e Itali e le te shitet. Mundohet te i percaj shqiptaret e shqiperis me at te kosoves, duke then qe vajzat ne shqiperi nuk vlejn per asgje shiten ne Itali e Greqi.e shikon se cafre niveli te dijenis ka!!! PO nese ky e ka shume pasion muziken, pse nuk e filloni karieren e ti ne Suedi ku muzika eshte me e zhvilluare e me nivel te larte se sa ne kosove, Por u kthya ne kosove per te kenduare keng TALLAVA...
  Une ju pergezoj per punen e mrekullushme qe e beni.. Ju perdhendes shume sukssese

  ReplyDelete
 4. Mendoj se ato gocat e Thumbit jane pa pik vlere.
  Ato fiitojne luftojne te fitojne Lek nga klikimet ne YouTube me cdo kushte, pastaj bashkepunojne me Arkivashqip dhe me Threedots te Florit.
  Me nje fjale ato jane argate te manipulueseve te njohur ne YouTube ku per perfitime personale jane ne gjendje cdo gje te bejne, bile edhe per familjen e tyre te flasin keq e ta publikojne nje video sa per te fituar klikime dhe te bien ne sy sepse jan te uritura per fame e cka edhe vet e pranojne...
  Nejse mendoj se Blero esht ngutur pak me fjalet Prostitucion por e kuptoj sepse ato gocat kan qene te parat qe kan ofendue Bleron.
  Poashtu e keni verejtur se cdo kush qe shkruan kunder Elvana Gjates, apo Florit do ballafaqohet me keto gocat te cilat ushqimin e kane nga NRG Radio e cila eshte prone e Flor Mumajesit dhe poashtu finansohen nga kanali "Arkivashqip" ne YouTube.
  Koheve te fundit cdo kush po behet gazetare, cdo kush kengetar, cdo kush po ofendon, keshtu qe kjo estrada yne ushte ber taman Tallava estrade.

  ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.