Header Ads

Miriam Cani - Ti se di perse - Shikoje ketu
Nese eshte hera e pare qe degjoni nje kenge nga Miriami mos lexoni me poshte. Thjesht ju themi kenga eshte super. Per te tjeret:

OK! Tani keta e bene si filmat amerikane. Ne reklame na treguan dhjete sekonda kenge me ritem e ne kujtuam se do shperthente kendej, kur del videoja dhe...thjesht nje tjeter kenge nga Miriami/Albani. Nuk eshte kenge e keqe, por eshte shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuume e zakonshme,degjuar,Miriam, Alban i dhjete vjeteve me pare, i pese diteve me pare etj. Pastaj, ajo /ti se di perse/ perseritur 1000 here...sinqerisht? Nuk ja vrau dikujt veshin ai sterrrrvarg?

TI SE DI PERSE s'ka nje tjeter zemer s'ka me qiell pa re
TI SE DI PERSE TI SE DI PERSE s'ka nje tjeter emer
sot njesoj si dje TI SE DI PERSE TI SE DI PERSE

GRRRRRRRRRRRRRR

Me vjen keq, sepse e kam shume qejf Miriamin, gjithmone e kam pas, por kjo eshte e verteta. Shume prej kengetareve shqiptar bien ne nje monotoni artistike dhe pastaj zor se dalin dot prej saj. Nuk dua qe kjo ti ndodhi dhe Miriamit, ajo meriton me shume.

1 comment:

  1. kenga eshte fantastike por ju ose nuk keni vesh ose nuk keni sy se ska mundesi po njs gjithesecili ka mendimin e vet...

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.