Header Ads

A deshtoi Shqiperia ne Eurovision?


Nese kishte nje gje qe duhet te kishin mesuar nga viti i shkuar dhe interpretimi i Rones, ai do te ishte - nevoja e elementit surprize! Vende si Shqiperia gjithmone anashkalohen ne evente te tilla per te vetmen arsye se njerzit nuk na njohin mire e derisa te provojme kush jemi puna jone eshte dy fish apo tre fish me e veshtire. Me kete nenkuptoj qe cdo perfasues nga Shqiperia duhet te luaj lojen eurovisioniste kart me karte e note me note. Ne Eurovision shqiptaret gjithmone marrin nje leksion te mire mbi biznesin muzikor, por historia ka treguar qe nuk jane dhe aq te vemendshem ne mesim e si perfundim...ta taaaa. Promovimi i nje kenge eshte shume i rendesishem, gje qe kete vit i mungoi ne menyre qesharake dhe te trishtueshme perfaqsuesve shqiptare. Si asnje vit tjeter, askush nuk mori vesh nese ishin te ftuar ne ndonje shtet per te promovuar kengen e tyre, nese kenduan ne parafestivalin e Hollandes, nese kenga doli ne cd apo jo...e shume njerez besomeni nuk e dinin as kush na perfaqsonte. Perse? Kush e di! Te pakten Adriani dhe Bledari e ben punen e tyre. Kenduan ne rregull, u paraqiten ne rregull, ishin po rrok sa rrok mund te jesh, e pavarsisht se nuk u kualifikuan mbeten si nje prej prezantimeve me te mira tonat ne kete festival. Po Eurovision nuk konsiston ne interpretimin me te mire vokal me teper sesa ne sensacionalen dhe ate cka eshte me e pelqyer per momentin. Perndryshe une nuk e kuptoj sesi nje kenge si ajo grekja "Alkol falas" (ne cdo kuptim te mundshem) kaloi ne finale, apo ajo rumune "It's My Life" qe ngjasonte me teper si "It's My WTF". 

2 comments:

  1. dhe ke harruar te theksosh qe morrem vetem 31 pike.. te 15 ne gjysme finale... rezulatai me i dobet ever

    ReplyDelete
  2. bbbooo na i more msysh na bee magji po ik (bej shaka) lol

    e verteta nuk ishte kenge top por me kush u fut ne finale mendoj se na takonte te shkon dhe ne ne final, mund te themi cte duam por 50 sekondat e para ishin katastrof, shume gjera nuk shkonin, sidomos kamera, veshja,ato floket ne surrat te bledarit, edhe rremuja me pyrot qe ishin pa mbarim

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.