Header Ads

Maya dhe Klejti - Nje jete me ty


Jallaaaa! Ne ne komunizem/postkomunizem kemi qene, por te pakten kemi qene femije te gezuar. Nuk kemi pasur as lodra e i shpiknim vete, por dhe te stresuar si keta te sotmit ku kuuuuu. Tu kendu femija kenge per babain qe nuk eshte, nuk di por te dhimbset me e degju kengen. Kenget tona femirore ishin per lodrat e per mesuesin, e xhaxhin e teten, e nenen e baben, motren e vellain e sa te lumtur ishim. Keta te sotmit kenge vaji. Sinqerisht nuk me pelqen ky fakt. Jeta nuk eshte "talk show" e femijet s'duhen te kurohen nga emocione te tilla e jo ti fusin ne depresion dhe me keq. Kenga eshte e bukur dhe Klejti ka ze shume te mire, por kjo teme eshte pak e rende per femije te kesaj moshe. Ky eshte mendimi im personal, pastaj gjithkush e sheh boten ndryshe e eshte i lire te mendoje/veproje si te doje.

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.