Header Ads

Grizzo ft. Jessica Polo - Gone Away


Me pelqen shume Jessica Polo ne kete kenge, sidomos fillimi dhe interpretimi i saj me kujton pak Lily Allen. Persa i perket kenges ne pergjithesi hmmm nuk me pelqen dhe aq, ndoshta sepse arranxhimi eshte jo dhe aq i mire. Ka momente kur zeri i saj mbytet nga melodia (1:00) pa patur ndonje efekt pozitiv, nderkohe qe ka momente melodie (1:27) dhe vokali (2:00) shume te bukura, te cilat sikur mos te kishin ate momentin rremuje do e benin kengen perfekte. kam idene se ne versionin akustik kjo kenge do ishte super! Megjithate duhet te shtoj dicka. Ne interpretimet e saj tek "X Factor" Jessica gjithmone "u shty" te kendonte kenge te fuqishme per te shpalosur vokalin e saj te forte etj etj, te cilat shpesh here dukeshin si interpretime te sforcuara ndaj dhe nuk me ka pas pelqyer dhe aq. Nderkohe qe, ne kete kenge me pelqen SHUME me interpretimin e saj, cka do te thote se prezantimet e saj te ardheshme do jene me interesante. Bukur! 


No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.