Header Ads

Alban Skenderaj ft. Dr. Mic - Mrekullia e 8


Ke doni lajmin e mire se pari apo te keqin ? LOL! Lajmi i mire eshte se kenga eshte goxha e bukur e mua me pelqen, videoja e kendshme. Lajmi i keq...perse duhet Albani te bej si Bruno Mars? Influenca eshte mese e dukshme po aq sa dhe e pakuptueshme. Ndodh qe frymezohesh nga nje artist por deri ne detaje te veshjes...kjo s'me pelqen. Nuk e kam problem nese nje kengetar i ri e ben kete, por kur nje kengetar kaq i suksesshem sa Albani ben zgjidhje te tilla pfff jo mire. Them kete pasi Albani ka nje prej repertoreve me origjinal te dekades se fundit ne muzike. Gjithkush mund ta dalloj stilin e tij muzikor pavarsisht se kush i kendon kenget e krijuara per tij,zerin gjithashtu e ka shume origjinal dhe se fundmi ishte perfekt dhe ne stil. E kjo puna e orkestrave ishte e lezetshme ne fillim me Zig Zag po tani po behet bajate se i gjen kudo. GJITHSESI mua kenga me pelqen shume, thjesht deshiroj qe Albani te jete...Albani. Si thote ajo kenga:
/Le ti mbajne Brunot per vete, kemi Albanian ne/ Shqiperiiiii aaaaatdhe i dashur...
E kshu. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.