Header Ads

Besa merr pjese ne Festivalin e Sopotit ne Poloni


Besa ka perfaqsuar Shqiperine ne Festivalin Nderkombetar te Muzikes ne Sopot te Polonise, i cili eshte dhe nje prej festivale me te medhenj ne Europe. I zhvilluar ne dy dite, ne kete festival marrin pjese emra te njohur te muzikes boterore, europiane dhe polake. Kete vit, ne nje nate te kushtuar muzikes se viteve '80 ishin te ftuar kengetare si Belinda Carslie, Rick Asltey, Opus nderkohe qe emra te njohur si Arash, Honey, Dj Bobo, Edith Gorniak, Loreen, Amy MacDonald,Imany etj prezantuan muziken e re europiane sipas vendeve nga vijne. Shqiperia kete vit perfaqsohej me Besen, e cila u vlersua nga kritika vendese per interpretimin e saj te kenges "Fishekzjarre". Me poshte po ju sjellim disa foto nga pjesmarrja dhe performanca e Beses ne festival, nderkohe qe per te pare nje video interviste te kengetares ne nje prej festave te organizuara pergjat festivalit KLIKO KETU. Vjet Shqiperia ne kete festival eshte perfaqsuar me Alban Skenderaj. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.