Header Ads

Dua Lipa -Shqiptarja ne reklamen dhe konkursin "X Factor UK"


Nje tjeter shqiptare, tenton te beje Angline per vete dhe duket se se shpejti mund te ja arrij qellimit, Quhet Dua Lipa, eshte nga Kosova dhe eshte perzgjedhur per te prezantuar reklamen e sezonint te ri te "X Factor U.K" ne te cilin dhe konkuron. Dua, duket vertete e talentuar dhe me poshte pervec reklames qe shfaqet kudo ne U.K keto dite, po ju sjellim dhe nje kenge te kenduar prej saj. E kam predikuar kete "pushtim" te shqiptareve vite me pare kur kam shkruar per Miriam Canin (atehere ne Preluders), ku kam thene se brezi i ri ka shume talente te mira dhe pas 5-6 vjetesh do gjej sukses kudo. Urime shqipe!


PS. Pas-lajm

Dua ka treguar sot (18gusht) se nuk eshte konkuruese ne X Factor UK sic eshte keqkuptuar ne mendia, nga pjesmarrja e saj ne reklamen e ketij programi.Ne te vertete, ajo thjeshte eshte perzgjedhur per kete reklame dhe nuk do te jete ne edicionin e ri te X Factor UK si konkuruese. Ajjjjjjjjj po na vjen keq, sepse vertet kishim deshire te shikonim nje shqiptare te talentuar ne edicionin me te suksesshem te ketij programi ne bote, megjithate ne vazhdimisht do e mbajme nje sy nga Dua e cila premton nje karriere muzikore te suksesshme. No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.