Header Ads

G4SHI prezanton Shqiperine ne MTV - Shiko Videon KILLAAAAAAAAAAAAG4SHI ne MTV! Ne MTV! Oooooh yeah! Eshte fantastike te shikosh nje artist per te cilin kemi tre vjet qe shkruajme duke e ndjekur hap pas hapi e duke kundruar sesi zhvillohet e shpaloset ne formen e tij me te mire perpara nje publiku me te gjere dhe...se fundmi ne MTV. Nuk e keni idene sa na behet qejfi, jo vetem se eshte shqiptar, por dhe sepse eshte nje djale shume i talentuar i cili e meriton suksesin. Ndiqni videon me poshte e cila prezantohet ne emisionin "Gets In The Game" te MTV ku i ftuar eshte Busta Rhymes, i cili tha se G4SHI i duket supercool dhe se nuk ka asnje lloj kritike per G4SHI dhe kengen "Who Made Me" e me pas shtoi se e terhoqi muzika e tij dhe se deshiron te degjoj me shume ne te ardhmen. Nderkohe G4SHI tregoi se eshte nga Shqiperia dhe se erdhi ne Amerike rreth 13 vjete me pare ne Bruklin te Nju Jorkut ku dhe filloi te merrej me hip-hop. Pjesa ime me e preferuar e intervistes ishte momenti kur ai i tregon Busta Rhymes zonen ku jeton ne Bruklin, per te cilen Busta thote se ajo eshte nje zone e eger, e G4SHI ndryshe nga cdo rrepist tjeter qe do kishte shfrytezuar momentin e do hiqej si gangsta, thjesht i thote me humor se tani ajo zone ka ndryshuar dhe se jane shtuar kafete etj.  Pervec talentit, kjo eshte dhe nje nga vetite qe do e ndihmoj G4SHI-n te bej per vete publikun. Tani shqipe...pervec videos se MTV po postojme dhe videon e kenges "Who Made Me". Sigurohuni qe ta shperndani kudo dhe mbeshteteni kete artist, sepse ka nevoje per mbeshtetjen tuaj, ne menyre qe te sjellim ne skenen boterore te katertin artist shqiptar pas Rita Ora,Action Bronson dhe JMSN!!! Shperndaje shperndaje! Albania what I'm rappin' Get More: 
Music News
TEKSTI I PLOTE I KENGES

[Hyrja]
G4shii
Made for this shit, I'm made for this shit
Yoo

[Strofka 1]
I GREW UP WITH A BUNCH OF KIDS THEY CALLED LOW LIVES
CAUSE ALL WE DID WAS ROLL DICE
AND RUN FROM THE PO-LICE
CRAZY CATS YOU COULD HAVE SWORE WE HAD MORE LIVES
HOT SUMMER BROKE
SO WE ROBBED YOU FOR MORE ICE
TIL I LEFT THE BLOCK
CHILLING WITH SOME RICH KIDS
BIG CRIBS
NICE WHIPS
ALWAYS HAD THAT WEED LIT
CHILLING WITH A MEAN BITCH
SHES SUCKIN ON MY PENIS
SAW THE GOOD LIFE AND I TOLD MYSELF I NEED THIS
NEVER AROUND FAKE DUDES CAUSE THEY PEASANTS
CANT TAKE THE NAKED TRUTH
GET MAD WHEN I ADDRESS IT
I LEARNED A GUILTY DUDE ANSWERS QUESTIONS WITH A QUESTION
SO I DONT ASK
IM JUST QUICK TO BLAST
AND GET THE STEPPING
I BE THAT BROOKLYN BREDRIN
ALBANIA WHAT IM REPPIN
NEVER DISRESPECT IT
OR GET HEADLESS IN YOUR LEXUS
TAKE YOUR BITCH WE EXIT
SELL THAT PUSSY ON CRAIGSLIST
MY TEAM NEVER PETCO
CAUSE YOU KNOW WE NEVER SELFISH

[Refreni]
OHHHH
DONT HATE ME HATE GOD CAUSE HE MADE ME
DONT HATE ME HATE GOD CAUSE HE MADE ME
I SWEAR TO GOD IM GOING CRAZY.
DONT HATE ME HATE GOD CAUSE HE MADE ME
DONT HATE ME HATE GOD CAUSE HE MADE ME
I SWEAR TO GOD THIS WORLD IS CRAZY

[Strofka 2]
I WROTE THIS SONG WHILE I WAS HITTING THE BONG
THATS WORD TO MY MOM WITH RIGHT A PALM ON THE QURAN
WORKING AT BILLABONG
TRYING TO FIND A WAY TO GET ON
THEY KEPT SKIPPING ME LIKE A FLAT ROCK THROWN AT A POND
AND ITS ON
AND ALL MY HOMIES GETTING ON
WHILE IM HOME ALONE THINKING
WHAT THE FUCK IS GOING ON
NO DISRESPECT TO ANYBODY
BUT ANYBODY
YEAH ANYBODY
COULD GET BODIED IN A SONG
DEAR MOM AND DAD I HOPE YOU KNOW THAT I AM TRYING
AND EVERYDAY THAT PASS I KNOW THAT YOU ARE DYING
AND I WOULD SACRIFICE MYSELF
LIVE IN HELL
FOR ETERNITY
AS LONG AS I KNOW
WHEN I LEAVE YOU SMILING
TIRED OF BEING THE BLACK SHEEP OF YOUR CHILDREN
MAKING YOU PROUD IS SUCH A WONDERFUL FEELING
NO DEGREE BUT I GOTTA MAKE A KILLING
NEW YORK BEEN SOFT SINCE KENDRICK CAME THROUGH
AND CRUSHED THE FUCKING BUILDING
ITS ONNo comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.