Header Ads

Regis Philbin ne tv deklaron - Jam shqiptar!


Regis Philbin shpesh here ka folur per prejardhjen e tij shqiptare (babai shqiptar arberesh dhe nena irlandeze) por si zakonisht ne median vendase, ky fakt eshte pare me dyshim. Atehere, ja ku e keni vete Regis ne kete video humoristike shkeputur nga rubrika "Sport Court" ne Fox News (publikuar me 23 tetor), ku ne minuten 3:05 kur e pyesin se ku ka lindur ai thote "Te kam thene! Ne Shqiperi." e kur "akuza" i thote qe nuk eshte e vertete, ke lindur ne Bronx ai i pergjigjiet "Babain e kam shqiptar!" Ja pra me "shqip" se kaq nuk behet! 

Regis Philbin eshte i njohur si personi me punetor ne show business ne Amerike, i famshem per programet "Live! with Regis and Kathie Lee", "Live! with Regis and Kelly", "Who Wants to Be a Millionaire", "America's Got Talent" etj.

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.