Header Ads

Gjysem finalistet e "Kenga Magjike 2013"Fol per lemsh! Nuk po merret vesh nese eshte seleksionim apo cilet nuk u terhoqen nga gara. Nga te gjithe konkuruesit ne netet finale kane kaluar 44 dmth kane ngelur jashte finaleve sa? Pese veta? E keta pese kane deklaruar gjate javes se jane terhequr, keshtu qe a mundet dikush te na shpjegoj se cfare po behet se na habiten. Gjithashtu ndodhi ndonje amnisti ketej nga Kenga qe u rikthye Nora Istrefi, sepse nga ajo meseleja me Linda Halimin vite me pare sikur nuk do lejohej te merrte me pjese ne kete festival?! Po Alvin Kocibellin perse nuk e kishin kaluar ne finale? Po une mund te permend ketu te pakten 20 kenge qe kishin probleme ne mos me vokalin, me muziken e ne mos me muziken me interpretimin.  Apo ishte i panjohur ky dhe nuk kaloi. Shume i zhgenjyer. Une mund te mos jem Zhani Ciko, por s'kam mbeshtetur ndonjehere ndonje artist i cili nuk eshte bere i suksesshem. Alvin nesa na lexon dije se ishe perfekt dhe te urojme suksese! Hera e pare qe e shoh ne skene e po te vazhdoj keshtu do jete super!  

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.