Header Ads

Kenga Magjike Java e 11Kjo kenge e Nores me pelqeu po fillimi i saj me duket shume i degjuar e po me ngrihen nervat qe s'po me kujtohet lol se eshte kenge e ketij viti grrrr. Gjithsesi kenga eshte e bukur dhe mbi te gjitha me pelqen fakti qe ne kete interpretim Nora vjen me ndryshe, me bute me ne pershtatje me kengen. 


Ajo e qara e femijes ne fillim ma hoqi gjithe deshiren per te degjuar kengen e ai tingulli i pianos dukej si muzike e ndonje filmi horror. Erjon Beci duket i talentuar por ndoshta me nje balade me te mire mund ta vej me ne dukje talentin e tij. 


Dorina ka nje ze fantastik, sepse e ka lene ti humbi ne kete kenge nuk e kuptoj. Kenga eshte ok dhe ka nje refren te bukur, por nese do nxjerresh nje Dj ne skene me ty, duhet ta kesh bere ndermend qe te besh ca levizje hot e ndoshta me nje veshje me te pershtatshme per kete gjini muzike. Thjesh po them. 


Une Antonelen e kam pas te preferuar ne X Factor, ketu ndryshon puna. Kenga eshte e bukur, por kam pershtypjen se ato kthesat ne ze e prishin, po ashtu sic e prish dhe kendimi ne nota te larta. Kenga duhej te ish kenduar ne tone te ulta dhe ne refren te ngrihej gradualisht qe mos te deshtonte nga fundi i kenges ku dukej sikur nuk i arrinte notat. Ajo ka ze shume te mire, por ka nevoj per me teper trajnim. 


"Gaboja" e Ledines me peleu shumw, sidomos fillimi. Kjo eshte nje balade tipike shqiptare dhe besoj se do pritet shume mire. Tani ate tundjen e flokeve e ka te veten kjo hahahahaha po ne nuk mund ta kuptojme dot Ledinen pa ate levizje keshtu qe do ta pranojme. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.