Header Ads

Asnje nuk e di qe kete jave kemi festival!


Po kemi festival ore ju hengert dhe nuk na thate fare! Po mire ne ne Amerike po ju andej cfare beni ueeee! Tre muaj folem per nje Kenga Magjike e per kete as nuk u kujtua njeri. Shyqyr ndodhi ai skandali me Diellzen se as do ishim kujtuar fare! Askush nuk di te krijoje drama si Festivali ne RTVSH ndaj dhe vetem dy jave perpara fillimit, kabuuuum! Largohet Diellza Kolgeci nga stafi prezantues, pasi nuk po i permbusheshin as kerkesat me minimale. Joooo mi Diellzaaa! Doje dhome me vete ti! Te paguanim dhe bilete ty! Doje dhe te visheshe bukur sipas stilit tend ti! Jo po mos deshe dhe leng mishi me limon! Pse cfare kujton ti se je miss? Kujton se je modele ti?  Jo nuk je! Cfare jane keto kerkesa ekstravagante!? Mos doje dhe dush ti? Kanoceee kanoceeee! Hahahhahaha! Sinqerisht e kane keta te RTVSH!? I justifikojne dhe per mungese fondesh, se ato miliona eurot qe u vodhen aty ne mes te dites nuk mebrriten as si lajm ne edicionin e lajmeve lmao. Turp te ju vij!

Nderkohe cfare dihet per festivalin:

Jane gjithsej 16 kenge konkuruese - numri me i vogel konkurues i kengeve ne historine e tij te "pasluftes". 
16 konkuruesit do kendojne dhe ne duet me "Big"  si Kejsi Tola, Eneda Tarifa, Kamela Islami, Altin Goci....nje sekonde. Hahahahhahahahhahaha! ok ok se te pakten ka dhe Big te tjere si Eranda Libohova, Rovena Dilo, Kastriot Tusha,Mira Konci, Elton Deda e te tjere Big qe kane dhjete vjete qe s'kane bere kenge lol. 

Drejtues do jene Enkel Demi Klea Huta, Xhesika Berberi dhe Marinela Meta te cilat do kombinohen gjate neteve konkuruese. 

Ne naten finale festivalin do e pershendes dhe fituesja e Eurovision 2013 si dhe Elhaida Dani. 

Juria e festivalit perbehet nga : Agim Kraja, Aleksander Lalo, Hajd Zaharian, Petrit Malaj, Eriona Rushiti, Xhevahir Spahiu dhe Bojken Lako. 

Shansat per te fituar? 
Bazuar ne jurine e mesiperme, pervcse po pati ndonjeri kenge per partine apo arat me grure e fiton Frederik Ndoci. 

Drejtor artistik: Edmond Zhulali, Shpetim Saraci
Skenograf: Adnan Kastrati.
Skenariste: Alda Bida
Producnt muzikor: Alfred Kacinari

Kenget konkuruese dhe artistet do prezantohen ne skene me nje kartoline xhiruar neper qytetet e Shqiperise. Hello Eurovisiooon! lol  Dmth keta s'kishin leke per gazin e Diellzes, po per kartolina kishin, sepse prezantimi me goje eshte shume normal. lmao 

Festivali mbahet me 26,27 dhe 28 dhjetor. 

Ne perfundim:

Qofsha gabim , sepse e dua shume kete festival, por pervec vitit 2013 te gjithe emra te njejte jane dhe une vetem nga leximi menjehere me erdhi ajo era e vjeter karakterizuese e godines se RTVSH nen hunde, ndaj nuk pres ndonje shkence te madhe ne kete edicion. Po dhe une, kur nuk i ndryshuan majat vjet keta, cdo i ndryshoj kete vit? lol 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.