Header Ads

Dancing with the Stars Albania e fiton Ema Andrea!


Dhe....dje ishte finalja e "Dancing with the Stars Albania", te cilin te them te drejten e kam ndjekur rralle dhe nuk do e kisha ditur se dje mbaronte, sikur papritmazi te mos ishte mbushur Facebook me statuse nga me te ndryshmet rreth ketij spektakli. Faleminderit FB! Oh floket e Jonides! OK vazhdojme...se po shikoj 28 minutat e fundit dhe nderkohe po shkruaj une.

Une prisja te mesoja emrin e fituesve kur vec lexoja statuse per Ema Andrean. Bravo Ema, e paarritshme Ema, te lumte Ema...Ok! Ende nuk e di cfare ka bere Ema, me vone kur te jepet ne video do flas, por ....

AAAAAAAAAAAAAA CFARE  SPEKATOR I PASJELLSHEM!!! CFARE IRRITIMI ME ATO THIRRJET SI NE STAN! WTF KANE FTUAR ATY? Vetem se po flet Ema e dua te marr vesh cfare tha se do e kisha fik. Pffff! 

Ok, po flet Ema. Dmth Ema po thote qarte se mendon qe fiton Flaka, nderkohe qe Jonida i thote duhet ti vlersosh te dyja. Degjon ti moj! Te dyja! Pse flet vetem per Flaken ti! Hahahahhahaha! Rrife Jonida rrife! Lmao! 

OK. Spektatorin ne salle nuk e durokam dot po e kaloj videon te piket, me falni. Ja Jonida prape "Per Lorin per Lorin!" HAHAHHAHAHAHA! 

Oh! Ndaj e paskan vlersuar Emen se i dha nje pike me pak Lorit, duke e distancuar nga Flaka? Dmth se tha mendimin e saj dhe nuk dha 10 si te tjeret qe ja lane ne dore publikut e hodhen dobicin ne ferre, i lane duart? LOL! Une thashe cfare beri lol.  WOW Shqiperia! Kaq keq qenkan bere punet saqe ... ok po e le fare se s'ja vlen, nje sekonde cfare tha ajo merr fituesi apartament? HAHAHHAHAHHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHA! WOW! Kendej fituesi i jep leket nje organizate bamiresie, sepse i gjithe qellimi i spektaklit aty eshte, per te ndihmuar njerzit ne nevoj,  ne Shqiperi japin apartament lol. Dhe u merzitem ne pse nuk na dhane statusin e kandidatit, patjeter ja me DHL do e nisin.

Keto pikturat e Emes...perse o perse?! AHA! AHAAA! Qenkam shpejtuar. E paska hedhur nje Ema - Pavarsisht se cfare do vendosi SOVRANI une jam e lumtur qe bera diferencen. 

Ja mua keto gjera prsh nuk me pelqejne. Nuk ishte e nevojshme te thuhej. Ema nuk eshte investiguese apo reportere aty, eshte per te gjykuar dhe dhene voten, e kete duhet te bente. Komentet e tjera rreth perzgjedhjes se fituesit ishin jo etike. Mund te duket si trimeri, por nuk eshte. Nje sekonde? Po Sovrani kush ishte populli? Per Zotin une dua fjalor kur shikoj keto. Nese e ka pas fjalen per publikun ok. Kerkoj falje, perndryshe i qendroj mendimit tim. 

Nuk e mora vesh cfare donin te thonin apo kush jane ata dy te tjeret, por Blendit i paska ardhur zemra tek goja nga emocionet...nje sekonde;
hahahhahahahhahahhahahahhahahahhahahahahhahahahahhahahahahahahhahahahhahahahahhahahhahahahahhahahahahhahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ok dhe mua lmao. 

Po hapet zarfi dhe ...Dy finalistet femra, Jonida thote kupen e fiton vetem njeri. 
Dhe me shume kerceu Jonida qe fitoi Lori se Lori vete hahahaha. Urimeeeeeeeeeeeee! 
Me pelqeu fakti qe juria zgjodhi Flaken dhe telespektatori Lorin dmth te dyja ne nje fare menyre jane kampione, njera me apartament tjetra pa apartament. Lori fliska paster dhe rrjedhshem e mendimi i pare qe me erdhi ne mendje ish qe vitin e ardhshem do ish me mire ta drejtoj ajo "Dancing with the Stars". Thjesht nje ide! Atehere suksese Lorit, por nje gje nuk kuptova per cfare behej tere ajo zhurme ne Facebook?

Nje mendim te fundit.

Nuk e kuptoj perse ne cdo spektakel/konkurs qe zhvillohet ne Shqiperi, ne vend qe te gjithe ta shijojne dhe te kenaqen sepse ky eshte qellimi kryesor, shkojne dhe vjellin vrer (gjithmone) nje minute pas shpalljes se fituesit/fitueses. Kete e them jo vetem per telespektatorin por dhe pjesmarresit. Ky eshte nje spektakel kercimi nuk po zgjidhej presidenti i vendit, biles kur zgjidhet presidenti askush nuk e tund fare , aman largqofte nuk ju del parashikimi ndonjerit se te nxihet FB. Ne ne Albaniac kemi dhene gjithmone mendimin dhe parashikimet tona, por sipas preferencave tona e jo duke vene poshte fituesin. Ajo fitoi kaq. Gezuar! Nuk eshte se nuk dinte te kercente dhe si e mori. Te dyja te mira ishin ndodhi qe e fitoi Lori.Cfare ka ketu per te diskutuar nuk e kuptoj?  

2 comments:

  1. sa shume qe I ke friken Lorit...nqs ketu nuk ka cfare per tu diskutuar, atehere po mendoj qe ti nuk rezonon mire dhe sw gjitha shkrimet tjera I ka shkruar dikush tjeter
    sh kot ja fute...
    ti me ben te qesh LMAO

    ReplyDelete
  2. nje gje nuk kuptoj une akoma: ne dws konkurojne persona vipa, pra njerez te njohur ne nje fushe te caktuar. Po Lori? Perse konkuroi ne kete spektakel? Per cfare eshte e njohur ajo? Vetem sepse eshte vajza e tanit te topit???!!!!!!!!! Shkurt muhabetit fituesi ishte paracaktuar qe javen e pare...

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.