Header Ads

Rita Ores dhe Dafina Zeqirit i vjedhin Instagramin


Dafina Zeqiri dhe Rita Ora jane zgjuar te dyja kete mengjes, pa llogarine e tyre ne Instagram. Dy prej artisteve shqiptare me me shume fansa ne kete rrjet social jane shprehur te revoltuara ne lidhje me kete veprim te cuditshem ne Twitter. Perse dikujt do ti duhej instagrami i tyre, vec ndonje psikiater mund ta shpjegoj, por nje veprim i tille i padrejte dhe i pakuptimte ka merzitur shume dhe fansat e kengetareve te cilet tashme jane ne pritje te rikthimit te profilit te Ores, nderkohe qe Dafina nuk ka ngurruar te hapi nje profil tjeter. Kjo nuk eshte hera e pare qe Dafina has ne probleme te tilla, por ndoshta dikush duhet ta keshilloj qe mjafton te kontaktoj me ekipin teknik te Instagram dhe llogaria i rikthehet, nuk ka nevoj te hapi tjeter. Nderkohe mend per here tjeter, mjafton ta besh log in te kontrolluar, ku per cdo log in nga kompjutera qe nuk i njeh, njoftohesh me email ose ose ne fund te fundit vendos ne Password nje germe qe nuk gjendet ne tasiere, por qe krijohet si psh. Ë dhe shanset per tu gjetur passwordi nga hackerat eshte shuuuuuume i vogel. Ja dhe nje leksion per teknologjine e dhame sot. 

ps. Po keta qe vjedhin llogarite, jeni qe jeni po vini dhe ndonje foton tuajen aty sa per kuriozitet lol No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.