Header Ads

Eli Fara dhe Kastriot Tusha - Nga Dashuria


Eli Fara zor se gabon ne kenget qe sjell e duket qarte se e njeh mire se cfare kerkon ne muzike jo vetem ajo, por dhe publiku i saj. "Nga dashuria" eshte nje duet i bukur dhe pse Kastriot Tusha e tepron pak ne pjesen e tij solo me notat e larta te cilave ju jep ngjyra operistike ( ok e di qe eshte tenor, thjesht ketu nuk ishte e nevojshme) , por kur kendon me Elin kombinohen shume bukur. GJITHSESI jashte ketyre detajeve eshte nje interpretim per tu admiruar dhe nje kenge e bukur. Me keto kenge qe Eli ka publikuar se fundmi, do ja blija albumin pa nje pa dy. 

Ps. Sa varg i bukur ky /Do te pres qe te takoj edhe nje here ne kete jete nga rastesia/

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.