Header Ads

Elvana Gjata dhe Kaos - Disco Disco - Shikoni videon


Elvana Gjata dhe Kaos kane hedhur online sot videokengen "Disco Disco"  te cilen mund ta ndiqni meposhte. Pas viteve '90 Elvana i eshte drejtuar nje tjeter dekade, viteve te arta te diskos me nje pamje dhe interpretim qe te kujton skenat e programit "Soul Train" apo "Studio 54" . Eshte nje kenge e bukur dhe perfekte deri ne Zh, ne zhanrin qe prezanton shoqeruar me nje video qe dhe pse e thjeshte, respekton deri ne detaj dizajnin e skenave te kohes se muzikes disko. Kaos ne anen tjeter e bejne kete kenge edhe me te bukur sidomos fragmenti ne minuten e 2:30 prrrrfekt. Luv it! E di qe e them shpesh kete, por Elvana vertet ka vendosur nje tjeter nivel ne karrieren e saj muzikore qe eshte veshtire per shume te tjere per tu ndjekur. Ju pelqen apo jo, nuk ka tjeter artist qe brenda nje viti te kete publikuar kaq shume kenge dhe video e te gjitha te jene te pagabueshme. 


Njekohesisht, eshte nje artiste qe mund ta vendosesh ne cdo skene boterore te interpretoj repertorin e saj dhe serisht do gjej po te njejtin sukses si ne Shqiperi. Imagjinoni eshte e vetmja kengetare Pop qe vjen per vit ne Nju Jork per koncert dhe asnjehere nuk zhgenjen, e salla eshte gjithmone e tejmbushur. Nuk po bej levdata, po them ate qe eshte ashtu sic e kam thene per cdo artist tjeter qe e meriton, e jam i mendimit qe ata pak artiste te kompletuar qe i kemi duhet ti ruajme dhe vlersojme sic duhet . Elvana si kengetare "is killin' it" dhe kete sukses e ka arritur vetem nepermjet kenges, pa skandale, pa ekzagjerime e per kete duhet vlersuar. Per ata qe jane te interesuar se nga cila dekade apo cila periudhe muzikore eshte frymezuar videoja dhe kenga, ju kemi sjelle nje video nga "Soul Train" dhe nje videomiks me kenge nga periudha e Diskos. Disco Disco!!! No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.