Header Ads

"Jo vetem mode" - Historia e Tiranes ne 22 minuta

Floriana Garo

Nga je ti? Nga Tirona! Te gjihe jemi tirons pas 2000. Nuk mund ti vesh faj sepse gjysma e popullates ne Shqiperi eshte grumbulluar ne kryeqytet ku erdhen per nje jete te mire e perfunduan duke ngrene pluhur cdo dite nen ritmin e burive te trafikut, kengeve te hoxhes, kembanave te kishes dhe thirrjeve te protestave te perditshme. Nese Nju Jorku eshte qyteti qe nuk fle, Tirana eshte qyteti qe nuk te le te flesh hahahhaha. Po nuk ka qene gjithmone keshtu. Dikur nje prej qyteteve me te rregullt dhe me te paster ne vend, ja historia e kryeqytetit tone ne 22 minuta nga "Jo vetem mode" ne TV Klan. 

Ps. Per te mesuar rreth drejtueses se ketij emisioni Floriana Garo KLIKONI KETU per te lexuar falas numrin e ri te Albaniac ku kemi pergatitur dicka rreth saj. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.