Header Ads

X Factor Albania 4 do fitohet nga...italianet?


Perpara se te filloj lajmin, nje kerkese te vogel: MA KENI SHPIF JESSIE J!!! Nuk ngeli njeri pa e bastarduar. Bejeni me rregull te mos lejohen me kenget e Jessie J, se na hoqen petullen! Po me beni te urrej kengetaren, vetem prej interpretimeve ne kete program. Ufff! 

Nese keni ndjekur episodet e para te X Factor Albania, besoj se keni vene re se nese vitet e shkuara spikasnin menjehere nje apo dy talente te fuqishem, kete vit ncuq ncuq ncuq. Jo se nuk ka talente, por jane shuuume bruto dhe do duhet shume pune qe ti sjellin ne formen e duhur. Nderkohe tre italianet konkurues ne kete program jane jo vetem tipa dhe shume mire vokalisht, por dhe pretendues per fitore, te pakten deri ne kete faze. Problemi kryesor i konkuruesve shqiptare eshte gjuha. Pervec nje apo dy konkuruesve, shumica e bastardon anglishten ne kendim me disa shtremberime zeri e shtrengime te panevojshme, te cilat te japin pershtypjen se po imitojne me teper sesa po kendojne. Jam i mendimit se po te kendonin ne shqip do jepnin maksimalen, por shqipja eshte e veshtire keto dite ndaj ...Te pakten ne paraqitje jane cool. Veshjet, floket, stili ne pergjithsi eshte per tu lavderuar. 

Persa i perket jurise, kete vit me pelqejne. Pandi eshte disi me rrepte, por i sakte. Albani me momente, duke u luhatur midis profesionales dhe deshires per ti bere qejfin te gjitheve. Miriami gjithashtu me pelqen shume. Duket ndonjehere si nje mesuese e rrepte, por me pelqen, sepse i jep ne shumicen e rasteve, gjykimet e drejta dhe pa hater. Ne te njejten kohe, me pelqen qe i bie shkurt dhe pa lajka. Ajo duket shume here me mire dhe shume here me rehat se ne The Voice. Nderkohe Nora eshte e preferuara ime. Nuk thote shume, e nuk eshte specifike, por shume flirtuese dhe nuk e di , por me pelqen. Biles, ja fal dhe anglishten. Megjithate dhe Nora jep vlersimin e saj me levizje psh; Nese nje konkurues i duket hot, fillon luan me floket, kur nje konkurues e defren shume cohet dhe kercen, kur nje konkurues nuk i ben pershtypje vetem buzeqesh pak etj etj. Gjithsesi, besoj se ky vit do jete interesant, pasi mendoj qe ndryshe nga heret e tjera do shikojme nje shnderrim te plote te talenteve te reja nga amatore ne kengetare te formuar per skene. Kam nje parandjenje qe Miriami kete vit do na sjelli nje fitues/e. Le te shohim. 

Ketu po ju sjellim tre te preferuarit tane deri ne prezantimin e pare tek vilat:No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.