Header Ads

Tre videokenge qe po ti shikoni kurre nuk do ti harroni!


Ka aq shume prodhime te dobta koheve te fundit ne tregun e videove muzikore shqiptare saqe pavarsisht se mundohesh ti shmangesh, nuk i eviton dot. Si puna e Kim Kardashian, gjithmone ne surrat e ke. Po te pakten Kim Kardashian shihet, po keto video....BOOOO! Nuk flas ketu per cilesine e regjistrimit apo prodhimit, flas per idete dhe realizimin. Si mundet njeriu te harxhoj leke per prodhime te tilla? Opo eshte gjynah ore! Nderkohe qe ka video lemeri sa te duash, keto te trejat ne nuk na hiqen nga mendja dhe kemi frike ti shikojme prape. Perse? Ja po jua shpjegojme:


Sabiani ft. Marseli & Shkendije Mujaj - Show Biz

Vrit veten ti po deshe, por kjo video ka 1,6 milion klikime. Shpenzo ne efekte artistet e shkrete, vec me e dit qe ju mjaftojne vetem bythet e Shkendijes me terheq vemendjen e ... muzikedashesve? Keta e kane me termend, por mua me duket ironike qe kjo kenge titullohet "SHOW BIZ". "SHOW BITH" do kish qene me e pershtatshme, duke qene se qe ne sekonden e pare te videos e deri ne fund shikon vetem bithe. Ka aq shume gjera te gabuara ne kete video saqe kur mendon se eshte pare nga 1,6 milion njerez, mund ta hedhesh ne gjyq per terror publik. Menyra sesi i gjuajne vitheve te kengetareve sikur kane frike se mos ja vrasin lol, apo kur kercen ajo ZBATHUR mbi tavoline...ewwwww apo apo celuliti i Shendijes ne min 1:48 apo apo apo kur pijne huka dhe i shfryjne tymin ne gjoksin e Shkendijes....ewwwww Bith bith show bith hahahhahaaa! Masaker! Pjesa me fiksim, aty ne fund kur te gjithe bejne sikur po bejne qejf dhe ajo goca bjonde me bisht po pi goten e 1209874398743 e prape nuk i beson vetes qe ka perfundu aty hahahhaha!Bes Kallaku, Rati & Big Mama - Me temina

Nje here bi daci n'kos po ky i Besit ngeli tu rene ne kos perdite. Nje video ishte ok, 100 bllajk. Ne shyqyr harruam Portokalline, keta po na e sjellin ne muzike. Ncuq ncuq! Gjithcka ne kete video eshte "e frikshme", por ne vecanti fytyra e Bes Kallakut. C'lidhje ka me kengen ai shtrembim...po s'ka nevoj ene pa u shtremuar e ben punen hahahaha! Ai saksifonisti... nuk di me beri shume konfuz kjo video dhe fakti qe kenga thote me temina e ne fakt ajo eshte vesh me xixa lol Teminat jane rrathe shume te vegjel plastik me ngjyra e me xixa loooool Qyqjaaaa paskan fut dhe nji none aty me bo humor.Gjynah! Po pse me kallash? O kam pi une o kam pi keta, por cfaredo qe kam pi nuk e pi mo! Hallucinacione te tmerrshme! Paska lene njeri koment - Hiti i veres! E imagjinoni dot?


Rovena Stefa ft Toni - Vet' me the te dua

Kush eshte Toni e kush eshte Rovena ketu se i kane floket njesoj e s'po e marr vesh lol Cfare nuk shkon me videon? Eshte video standarte porn folk ...dmth pop folk, nuk ka asgje te keqe, 100 veshje, nderrime imazhi etj, por kritika jone merr kuptim nese kombinoni tekstin e kenges me imazhet e videos. Vet me the te dua po paske harruar .... jo vallaj kush mundet me te harru me ato floke e pa pantallona?! Do ishe mbajt mend si e dashura qe rrinte 24 ore me trupore lol, ose ajo me thonje 20cm, ose ajo me kurore, ose ajo qe kercente me rroba plazhi ne shi. Ne asnje menyre nuk mund te harrohesh! Nese ta ka thene e mban mend shume mire. Pastaj ku te lene keta te harrosh?! Nese lind kalama viji emrin e kesaj....A je ne metroooo?! Te lindi vajze e ti vej emrin e ish dashnores? Po ka plas lufta  e trete boterore! E jo thjesht dashnores, por asaj me bikiniiii! Me lerni ta shpjegoj. Ai ti vej emrin vajzes se tij, emrin e nje femreje me te cilen ka shkuar ne shtrat dhe sa here te shikoj vajzen ti kujtohet dashnorja? E ku ka me bukur! 

Babi babi, nga e mora emrin une? 
Nga njera qe ka pas babi kur ishte i ri hahahahha! 

Pastaj, te pakten kur ja thua kete gje, thuaja ne ndonje vend normal e jo ne nje krevat. Nuk perballon dot robi kaq anormalitete brenda nje dite jo me minute. 
No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.