Header Ads

Nga Hungaria ju prezantojme Alba Hyseni


Alba Hyseni eshte nje kengetare shqiptare e cila banon ne Hungari qe prej moshes 16 vjecare. Fillimisht ajo debutoi ne skenen muzikore vendase me grupin "The Absolute" me te cilin interpretuan ne skenat me te njohura hungareze. Fituese e cmimit "Kengetarja me e mire ne Hungari" dhe "Best Alternative Album" (2011/2012) ,pas shperberjes se grupit ajo vazhdon karrieren si soliste duke publikuar dy albume dhe me 31 korrik u prezantua perpara publikut shqiptar ne NGOM FEST5. Keto jane disa prej videokengeve te saja.
No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.