Header Ads

Rikthimi i Rita Ores

Me "skandalet" qe vazhdimisht shoqerojne emrin e Rita Ores, te krijohet pershtypja se kengetarja gjendet ne nje moment problematik te karrieres se saj. Jo se kengetarja ka bere ndonje gje per ti ushqyer keto "skandale", por dashur-padashur eshte gjendur ne mes tyre dhe nga nje lajm ne tjetrin, fansat me te drejte kane filluar te pyesin; Cfare po ndodh me Rita Oren? Para pak vitesh, ajo ishte ylli i ri i Roc Nation te cilen vete Jay Z e Beyonce nuk e ndanin nga vetja, nderkohe sot...marredheniet (te pakten profesionale) midis tyre jane prishur. Rita ju largua kontrates me Roc Nation, fansat e Beyonce e sulmuan pas publikimit te albumit te kesaj te fundit duke e akuzuar per lidhje blla blla blla... Rihanna flitet se e ka hale ne sy, e papritur u duk se Rita mbeti vetem. U duk! Pasi asgje nuk eshte keshtu. Ne fakt sot, Rita Ora eshte me e forte se kurre dhe per here te pare ne karrieren e saj profesionale ajo ka mundesine te beje muziken qe ka dashur dhe te jete vetvetja. 

Rita Ora gjate lidhjes se kontrates me Atlantic Records UK

Me date 20 qershor, pothuajse menjehere pas largimit nga Roc Nation (me 8 qershor), ajo lidhi kontraten muzikore me Atlantic Records UK te cilet perfaqsojne emra te tille si Bruno Mars, Birdy, 21 Pilots, Panic At The Disco, Missy Elliot, Action Bronson, Ed Sheeran etj. Kjo do te thote, se deri ne fund te vitit, patjeter qe do te kemi kenge te reja nga Rita e ndonje anuncim per album te ri ( debutuesi i saj u publikua ne 2012!). Nje turne promovues duket mese i arsyeshem, dhe perpara se te thoni -gati- Ora duket se do ti rikthehet skenes me te njejten fuqi e sukses si me pare. Shtoji suksesit muzikor dhe ate kinematografik, ku Ora po perfundon dhe xhirimet e serise te dyte e  te trete te "50 Shades..." (Fifty Shades Darker dhe Fifty Shades Freed). Influencen e saj ne boten e modes si ambasadore e Tezenis dhe bashkepunetore e Adidas me nje koleksion i cili ka konstatuar me i suksesshem se ai i Beyonce dhe Rihanna...( Buh Buh! ) Besimin e konsumatorit te vlersuar nga Coca-Cola qe e ka zgjedhur per imazhin e ri te Cola Zero...Rita Ora nuk eshte aspak vetem. Ajo eshte ne formen e saj me te mire e me ne fund eshte gati ti tregoj botes talentin e saj te vertete, larg kengeve soda-pop e sa me prane kengeve e zhanreve muzikore te cilat ajo i interpreton aq shpesh ne versionet akustike apo ne postimet e saj ne Snap. Ne jemi ne pritje te kenges se re, kenges qe do ta vendos Rita Oren aty ku meriton te jete; Tek me te miret! 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.