Header Ads

Videokenget e reja nga Renis Gjoka, KAOS, Seven Saraqi, Venera & Lind, 2Po2,Mozzik,Noizy etj.

Kaos - Vandami


Pas vitesh zhgenjimi, me ne fund vera e 2016 duket se po na sjell muzike te mire. Nga pop tek rrok, artistet duket se jane vene ne levizje dhe ky eshte viti i pare ne te pakten keto kater - pese vjetet e fundit, ku tregu muzikor shqiptar perjeton nje larshmeri dhe prodhueshmeri kaq te madhe. 🙏🏻 Ja disa prej videokengeve me te reja dhe vlersimet tona. MC Kresha, Lyrical Son dhe Keepman - Thirri krejt shoqet 

Albumi i ri i MC Kreshes dhe Lyrical Son eshte bombe dhe kenget sa me shume ti degjosh aq me shume te bejne per vete. "Thirri krej shoqet" mund mos te duket dhe aq hit* ne degjim te pare, por ngrije basin dhe ndryshon mendimin komplet :)  Me pelqen dicka ne videot e reja te MC & LS - te gjithe duken qarte qe po bejne qejf gjate xhirimeve dhe besoj kjo eshte me e rendesishmja; Te shijoje puna qe ben. Te tjerat pasojne. 


Venera dhe Lind - Siento Amor

Keta te dy jane kaq te lezetshem dhe shkojne aq shume me njeri-tjetrin saqe te vjen keq ti kritikosh, por...ahhhhhh kjo kenge nuk funksionon per ta. Fajin me se shumti e ka refreni por dhe zeri i Veneres qe ne kete kenge del shume me lart se i Lindit duke bere te humbasi ai kombinimi i kendshem qe i ben ata te adhurueshem. Mozzik dhe Enis Bytyqi - Mra pika

Dheeee.... Gjiko duhet te jete perpara kompjuterit duke thene "Ore nje sekond..." hahhahaahha!  Nuk do shkence me u kuptu qe nje pjese e kenges eshte marre nga "Who Let The Dogs Out", e teksa kenga shtyhet, videoja ... line nuk po them gje fare. Po  do them ama qe dhe party me fruta nuk kisha pare. E ai i veshur me xhakete e ato lakuriq. Fruta party! Lmao 


2Po2 dhe Ledri Vula - E premte 

Pse duken ata te rinjte mbrapa 2Po2 si vampira lol Nuk bej shaka! E keni pa "Blade"? Ajo bjondja eshte ORIGJINALE si nje vampire atje. 2016 duket si nje vit i arte per 2Po2 i cili vazhdon te publikoj videokenge pas videokenge, te cilat po njohin sukses ne te dyja anet e kufirit. Nese vahzdon me kete ritem 2016 mund te jete dhe viti me i suksesshem ne karrieren e rreperit. Renis Gjoka - Po tani? 

Fiksim melodia, fiksim teksti, fiksim zeri i Renisit, fiksim kenga....siqerisht fiksim gjithcka dhe padyshim nje prej kengeve me te mira te gjysem vitit POR...Pse o Renisi ne mes te lumit tu bo sikur po shkrun ne fletore? Hahahhahahaaaajdeeee! Vec aty nuk mundesh me shkru tekstin e kesaj kenge.  


Seven Saraqi- Cdo dite

Seven ka nevoje te kthehet ne Amerike se po infektohet nga trendet e Kosoves dhe Shqiperise e ne nuk po na pelqen. Ai ka vokal super dhe nuk ja vlen ta harxhoj me kenge te tilla. KAOS - Vandami 

FIKSIM CDO GJE! Kenga ime e preferuar  e momentit dhe videoja qe me ka be me qesh si idiot rruges lol . KAOS duhet te realizojne nje film komik sepse jane gallate! Sa kam qesh hahaahaha! Nje prej videove me te mira te 2016 👍🏻


Noizy dhe Elgit Doda - Pa mu

"Pa mu" eshte nje kenge perfekte per vere dhe mendoj se Noizy nuk kishte nevoje per Elgitin ne refren, gjithsesi funksionon. Videoja eshte pak amatoreske, megjithate e ben punen e vete. Po mire me Xumi, jo do po do  dhe Miss Albania haahhahahahaha! Po dale me dale lololol E jo nje, po dy lol Ky eshte ai qe une e quaj Efekti mercedez ne Shqipe lol. 
No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.