Header Ads

Era Istrefi sjell kengen e re kete muajQe pas suksesit global te kenges "Bonbon", te gjithe presin me padurim kengen e rradhes se Era Istrefit. Eshte pikerisht kjo kenge, debutimi i saj ne anglisht e cila do te vendosi perfundimisht te ardhmen e Eres ne tregun boteror, nese ajo ishte thjesht nje "hit wonder" apo fillimi i nje kariere te suksesshme. Kenga e re e cila pritej te publikohej ne tetor ( thene nga Era gjate nje interviste), duket se tashme do te publikohet ne nentor. Pavarsisht se nga stafi i kengetares eshte thene vetem "se shpejti", shpesh here ne Snapchat, kengetarja ka postuar fragmente te nje kenge te re. Nderkohe, flitet qe dhe videoja e kenges ka perfunduar, xhirimet te cilat jane bere ne Kosove. Kenga e re e cila do ti perkasi rrymes dance-pop gershetuar me ritme te muzikes rege, na le te kuptojme se nuk do te jete larg ritmeve muzikore te krijimeve te meparshme te kengetares. E nese kjo rezulton e vetete, jemi te sigurte qe dhe kenga e rradhes do te jete hit. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.