Header Ads

Bebe Rexha shqiptarja e pare ne "Divas Holiday:Unsilent Night" te VH1


Pas pese vitesh, koncerti special "Divas" i kanalit muzikor VH1 rikthehet me "Divas Holiday: Unsilent Night". Kjo speciale e krijuar me 1998 nen titullin "The VH1 Divas" per vite me rradhe deri ne 2004, solli perpara publikut zerat me te mrekullueshem femeror te skenes muzikore amerikane, duke u shnderruar ne nje prej koncerteve me te njohur ne bote. Qe prej 2004 koncerti eshte mbajtur dhe tre here te tjera, per tu rikthyer serisht ne 2016 pas pese vitesh pushim me "Festat e Divave: Nje nate e zhurmshme" (pershtatur ne shqip). Specialja e cila transmetohet sot ne oren 21:00 ne VH1, kete here ka ne listen e interpretueseve dhe kengetaren Bebe Rexha, e cila do te jete dhe shqiptarja e pare qe merr pjese ne "Divas". Se bashku me kengetaret JoJo dhe Serayah, ajo do te kendoj kengen "All Alone on Christmas". Kengetare te tjera pjesmarrese ne kete speciale jane dhe Mariah Carey, Vanessa Williams, Chaka Kan, Patti LaBelle, Teyana Taylor etj. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.