Header Ads

Ermal Meta fiton cmimin "Cover Sanremo"
Nata e trete e festivalit "Sanremo" i eshte dedikuar kengeve te vjetra te cilat jane interpretuar ne skene nga kengetaret konkurues. Per kete eshte dhene edhe cmimi "Cover Sanremo" fitues i te cilit eshte shpallur kengetari Ermal Meta. Ai ka kenduar kengen "Amara Terra Mia" te Domenico Modugno dhe pervec vlersimit te jurise ka marre dhe vlersimin e publikut italian i cili ne komentet ne rrjetet sociale eshte shprehur i mahnitur me kete interpretim te tijin. Ermali konkuron ne kete festival me kengen "Vietato Morire". 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.