Header Ads

The Voice vazhdon me sukses. Ja te perzgjedhurit tane deri tani.


Pas zevendesimit te trajnereve te meparshem me kater te rinj, komentet e shikuesve te The Voice of Albania, kane qene te ndryshme. Nje pjese ankoheshin me zhgenjim per zevendesimet e reja, e nje pjese mundohej ti jepte nje shans qe te provonin veten jurise se re. Teksa suksesi i trajnereve mbetet ende per tu vertetuar, pasi eshte ende fillimi dhe ata akoma nuk jane aq te lirshem e miqesor ne komunikim me njeri-tjetrin, The Voice kete vit mbi te gjitha qendron i forte ne piken me kryesore dhe me te rendesishme te tijin - talentin. E talentet kete vit nuk mungojne dhe jane nga me interesantet. Qe ne javet e para te konkurimit mund te vecosh dy tre kengetare te cilet nese menaxhohen mire, mund te kene nje karriere te suksesshme muzikore. Ne u munduam te degjojme te gjithe te prezantuarit deri ne keto momente dhe po ju sjellim disa prej me te preferuarve tane. 

ps1. Une jam si Albani e gjykim. nese per nje kenge te them qe ne sekondat e para nese ja vlen te degjohet apo jo, per nje kengetar te ri dua ta degjoj deri ne sekonden e fundit qe te jap vlersim lol. ps2. The Voice ka nje problem me emertimet e kengetareve dhe kengeve perkatese. Psh: "Gravity" nuk eshte kenge e Chris Jamison por e John Mayer. Ai mund ta kete kenduar kete kenge ne The Voice USA por nuk eshte kenga e tij. Kenga "I Bet You Don't Curse God" nuk kendohet nga Dua Lipa, por Christina Grimmie. Gjithashtu ne titujt e kengeve anglisht, cdo fjale fillon me germe te madhe pervec disave  fjaleve te caktuara. 

ps3. Normale qe ndonjehere trajneret do kthehen dhe gabimisht, pasi ata jane ne salle e ju i ndiqni nepermjet tv. Peceptimi nuk eshte i njejte. Ndaj ka disa shkalle konkurimi qe talentet te provojne veten. Gjithashtu, ka shume raste kur nje talent i ri ende nuk e ka gjetur veten dhe kendon nje kenge prej preferences me teper sesa pershtatjes vokale, por qe nje profesionist shikon ne vokalin e tij potencial per x apo y gjini muzikore. Ndaj pavarsisht, se mund te duket si zgjedhje e gabuar me pune dhe ndryshime te tjera profesionale mund ta bej kete kengetar/e te ri/re te suksesshem/e. 


Ok! Atehere ja te perzgjedhurit tane: No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.