Header Ads

Disa remikse

Young Zerka

Ketu po ju sjellim disa remikse te kengetareve shqiptare, qe kemi rastesisur te gjejme ne rrjet kete muaj. Eshte per tu cuditur sesi kengetaret vendas nuk kane aspak interes per te bashkepunuar me dj shqiptare per te sjelle versione te ndryshme te kengeve te tyre tek publiku. Nuk flas vetem per kete vit, po flas ketu e 27 vjet tashme. Gjate nje periudhe ne fillim te viteve 2000, pati nje prurje te kengeve remiks ne treg, cka jane me te preferuara gjate veres, por dhe kjo nuk vazhdoi me shume se dy vjet e tashme zor se gjen me shume se nje apo dy remikse zyrtare te hiteve shqiptare te momentit. Mesaduket, versionet origjinale te kengeve po shesin aq shume, saqe artisteve tane nuk ju nevojiten remikset apo nuk kane nevoje te shfrytezojne burime te tjera perfitimi nga puna e tyre. 
Lemaitre - Playing To Lose ft. Stanaj (Kidswaste Remix)


Dua Lipa - Thinking 'Bout You (DECCO Remix)


Era Istrefi - Redrum feat. Felix Snow (Drop G Remix)


Young Zerka - Harem (Dj Albstar Remix)


Adelina Emini - Në Përvjetor (Bess & Gon Haziri Remix)
Bebe Rexha - I Got You (Party Pupils Remix)


Sonata - Eli Fara (Sonik & Gon Haziri Remix)
DJ SNAKE - Oh Me Oh My G4SHI, Travis Scott, Migos, (Malaa Remix)

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.