Header Ads

Lindita publikon videoklipin e "World". Shikoje ketu!


Teksti i kenges nga shqipja ne anglisht nuk eshte gjeja e vetme qe Lindita Halimi ka ndryshuar ne versionin e "Bote" per Eurovision. E prezantuar ne Festivalin e Kenges ne RTSH si Lindita Halimi, tashme Halimi rikthehet thjesht si Lindita, pa mbiemrin e saj. Ku qendron problemi? Nese kerkon ne You Tube per videoklipin e "World" ai nuk del ne kerkimet e para. Ne vend te postimit zyrtar te dalin postimet e perdoruesve te YouTube, cka ndikon ne numrin e klikimeve te videos zyrtare. Per me teper del ne vend te saj, nje kenge tjeter e Lindites e cila titullohet "Cold World" dhe i ben njerzit disi konfuz. Videoklipi i kenges eshte ok, por te pakten me mire se shumica e videoklipeve te perfaqsuesve tane ne Eurovision gjate viteve te shkuara. Problemi qendron tek arranxhimi i kenges, pasi te pakten ne versionin e dhene ne You Tube, muzika me se shumti mbyt zerin e Lindites. Duke qene se zeri i saj eshte ai qe e ben kete kenge te suksesshme, efekti eshte disi negativ aq sa shpesh here nuk meren vesh dhe fjalet. Jo nga shqiperimi, por nga mbytja qe muzika i ben zerit. Gjithsesi,  kengetarja fuqine e saj me te madhe e ka ne interpretimin live, ndaj besoj se aty do te vlersohet me se tepermi. Shpresoja qe kengen ta kishin thjeshtezuar ne orkestrim e te kishin shtuar ndonje ritem me interesant per ti dhene nje fare kapshmerie kenges, sepse ne degjim te pare serviret disi e ngaterruar.  E them kete pasi Eurovision eshte nje festival qe me se shumti anon nga ana komerciale dhe gjithcka gjykohet ne nje prezantim. Lindita, per kompozimet e ardheshme ose koncertet pershendetese pergjat Eurovision, duhet te hedhi nje sy nga repertori i Lara Fabian pasi mendoj se kane ngjashmeri ne vokal dhe repertori i saj i pershtatet me se miri dhe Halimit. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.