Header Ads

Njomza - Sad For YouNjomza ka publikuar dy kenge kete jave. Njera titullohet "Sad For You" dhe tjetra "Right Now" nje bashkepunim me Vindata dhe Alex & Alex. Te dyja kenget jane cool dhe "Sad For You" na pelqen shume. Ne anen tjeter...nuk di perse Njomza vazhdon ne kete rryme muzikore, me keto lloj kengesh .Ajo ka nje ze shume te forte, ka nje personalitet cool dhe ne keto momente duhej te ish ne turne, me nje kenge te publikuar ne tregun kombetar (te pakten). Ne te kundert ajo vazhdon me keto kenge te cilat sado cilesore, nuk kane nje treg te tyrin. Normale qe seicili duhet te ndjeki zemren e preferencat personale, por kur nuk sjellin rezultat atehere vendos nese eshte thjesht nje hobi apo dicka qe deshiron ta besh profesionalisht per tere jeten. Arsyeja qe e them kete, eshte sepse me vjen keq te shikoj nje kengetare kaq te mire te "humbi" ne kenge te tilla. E kuptoj, qe ajo ben kenge "pitchfork", indie, underground cool, por ajo skene eshte ose per -21 vjecaret qe ju duket vetja me cool se c'jane ose per ata qe nuk arrijne dot skenen kombetare dhe justifikohen me keto gjera. Ugh! No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.