Header Ads

Rita Ora ne prill sjell duetin me Jesse GlynneNe qarqet muzikore po flitet se ne muajin prill Rita Ora do te publikoj kengen e pare nga albumi i saj i ri dhe se kjo kenge do te jete nje bashkepunim me Jesse Glynne. Te dyja artistet njihen qe prej 2015 kur Glynne kendoi ne The Voice dhe Rita ishte nje prej trajnereve ne program. Rita i kerkoi te bashkepunonin, Glynne i dergoi disa kenge dhe duket se kengetaret (te dyja pjese e Atlantic Records) kane gjetur nje gjuhe te perbashket ne muzike dhe...kete muaj sjellin ate cka pritet te jete nje #1 hit ne Angli. Jesse Glynne po ashtu si Ora, debutoi ne vendin e pare te listes se albumeve me te shitura ne Angli dhe eshte nje prej artisteve me me shume kenge ne top10 anglez. Le te shpresojme qe Glynne do i sjelli fat Rites, e cila ka pesuar humbje te medhaja muzikore ne vitet e fundit. Ajo kishte regjistruar mbi 100 kenge per albumin e ri, por asnjera prej tyre nuk do te publikohet fale nderprerjes se kontrates me RocNation dhe ndarjes me Calvin Harris. Kjo na ben te ndihemi pak keq, sepse Rita ka disa bashkepunime interesante me Prince, Nile Rodgers, Diplo, Will.i.Am, Ed Sheeran apo Meghan Trainor te cilat nuk dihet nese do mund ti serviren fansave te saj. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.