Header Ads

Lady Gaga feston ditelindjen ne restorantin e shqiptarit Fran Camaj

Lady Gaga me te dashurin Christian Carino duke hyre tek "Gjelina"

Per te festuar 31 vjetorin e saj (28 mars) Lady Gaga ka zgjedhur te mbaj nje darke ne nje prej restoranteve me te njohur ne L.A - "Gjelina". Te ftuar ishin disa prej personazheve me te njohur artistik ne bote si Elton John, Johnny Depp etj. "Gjelina" i hapur qe prej 2008, eshte nje restorant qe ka per pronar shqiptarin Fran Camaj i cili e pagezoi me kete emer restorantin per nder se nenes se tij. Tashme "Gjelina" eshte shnderruar ne nje prej vendeve me te frekuentuara te personazheve te njohur si Ryan Gosling, Beyonce, Reese Witherspoon, Jamie Bell, Victoria Beckham, Tom Cruise, Alessandra Ambrosio e cdo emri tjeter te njohur ne Hollivud. Pas suksesit te restorantit, tashme Camaj ka hapur dhe "GTA" (Ushqim per ne shtepi) si dhe embeltoren "Gjusta" (e cila mban emrin e tezes se Camaj). Gjithashtu flitet se Camaj do te hapi dhe nje "Gjelina" e "Gjusta" ne Nju Jork, por deri tani ende nuk ka nje lajm zyrtar per daten e hapjes, megjithate dihet qe vendodhja do te jete ne NoHo, 45 Bond St. 

Restorant "Gjelina"

Restorant "Gjelina"


Embeltore "Gjura"

ps. Per ata qe deshirojne te dine dicka me teper rreth suksesit te "Gjelina". Restoranti dhe embeltorja, cilesohen si pefaqsuesit me te sakte te "menyse se re moderrne kaliforneze". Biznesi nderkohe ka bere qe ne Venice, banoret te shikojne ndryshime ekonomike per te cilat vendasit ja vene meriten  apo fajin, suksesit te "Gjelina". Restoranti ka per shef guzhine Traviss Lett i cili eshte dhe bashkepronar i "Gjelina" se bashku me Camaj dhe Shelley Armistead. Camaj i cili eshte pronar i godines dhe me pare eshte marre me shit-blerje pronash ne nje takim te rastesishem me Lett, ka bere te realizohej endrra e tij qe sot eshte "Gjelina".  Restoranti ka cmime pak a shume normale dhe nje menu jashtezakonisht te gjere. E njejta gje vlen te thuhet dhe per embeltoren. Po ajo cka e ben kete restorant te suksesshem, pervec vendodhjes, eshte ushqimi i shijshem per te cilin vlersimet jane maksimale. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.