Header Ads

"Taken" tani dhe serial televizivKesaj i thone te nxjerresh njeqindshen nga qindarka! Pas suksesit te filmit te pare "Taken" dhe serive pasuese, disa filmave te frymezuar prej tij, si dhe nje filmi komik bazuar po ne kete film, tani...kemi dhe nje serial televiziv. "Taken" i cili pati premieren me 27 shkurt ne NBC, tashme ne serine e dyte te ketij sezoni, tregon per Bryan i cili merret ne forcat e saja nga nje agjensi sekrete e sherbimit amerikan (Se tani cdo agjensi sekrete po ka serialin e vet ne tv lol) pasi nje bos i mafies spanjolle i vret motren etj, etj. Tani ne cdo episod, Bryan kryen nje mision e vret 101 kriminele. Bravo Bryan! M e ke ba! E mira ketu eshte se me ne fund "Taken" i largohet shqiptareve perfundimisht dhe nuk na e nxjerr me bojen si kriminele, mafioze te pameshirshem. E keqja ketu eshte se "Taken" duke mos patur shqiptare ne kete serial, po ashtu si dhe serite e filmave pa shqiptare ... eshte kot. I gjithe misteri i historise se "Taken" qendronte tek shqiptaret dhe ajo telefonata mitike e Liam Neeson. Pa skenarin e goditur e pa "armikun" interesant seriali eshte i destinuar per te deshtuar. Kartela? Po cdo serial televiziv historite e lidhura me kartelen i ka. Pfff! Ndoshta duhej te kishin gjet nje histori e cila vazhdonte aty ku e la filmi e perqendrohej ne krimet ndaj shtetasve amerikane ne Europe. Dicka e panjohur per publikun ketu qe mund te shfaqte interes. Nejse. Me mire spanjolleve se ne shqiptareve thuaj. Se keta jane me qindra miliona, ne pese jemi. Nje film doli na bene kushurinj me Xhonin nga Tropoxha, imagjino nga nje seri cdo jave! 😱  

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.