Header Ads

The Voice - Te perzgjedhurit e Albaniac (pjesa e dyte)

                                                                                                                                                                     Fatlum Muqolli Foto: Dardan Sadiku

Teksa seleksionimi i konkurenteve te The Voice ka perfunduar dhe priten "betejat", ne i degjuam te gjithe konkurentet e paraqitur dhe ja kush ishin te preferuarit tane nga pjesa e dyte. Teksa kete vit vertet ka pasur shume kengetare te mire, ne perzgjodhem te meposhtmit prej zerit te vecante, transformimit qe mund ti behet me trajnim dhe menyren natyrale ne te kenduar. Sigurisht dhe prezantimi e stili na ndikoi pak se ne jemi shikues dhe jo trajnere, por pa ndikuar shume ne faktin se vertet shume te talentuar dhe tipa  ka kete vit ne The Voice. Atehere tatattatatata:

ps. Dua te shtoj dhe dicka. Kam pare disa versione te The Voice ne vende te huaja dhe ne pergjithesi interpretimi ne anglisht i shqiptareve PIKE! Shume gud shume gud! 


Fatlum Muqolli

Nga te gjithe konkuruesit Fatlum Muqolli sipas mendimit tone ka zerin me te mire ne kete edicion. Ai eshte shume i ri, ka nevoj per trajnim dhe te permbaj emocionet etj, por zerin natyral e ka super dhe menyra sesi kendon pa sforcime dhe kthesat ne nota e ne fund te vargut, thjesht super! Nese vazhdon ne muzike, padyshim nje prej talenteve te rinj me te mire qe do te shohim ne te ardhmen. Ardian Gashi

Ne mendojme se ky do jete fituesi kete vit ose te pakten ne finale. Jo vetem qe ka ze shume te mire, shume te paster, kap notat e larta dhe i kendon shume qarte etj, por mbi te gjitha Ardiani ja di vleren vetes dhe me nje hije arrogance qe i shkon shume e ben ate akoma me te forte si konkurent. Djellza Zenuni - Strong 


Medina Salihu


Klinti Collaku 


Lidia Lufi 


Ervis Saliasi 


Arjeta Palushaj
No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.