Header Ads

Videokenge te reja nga Besa, Alban Skenderaj dhe StineKengetaret nga Shqiperia e kane nisur vaket 2017. Krijimet kane qene te pakta e ato qe kane dale ne treg nuk kane servirur ndonje gje te re apo interesante. Kete jave Besa, Albani dhe Stine kane sjelle videokenget e tyre me te fundit.


Me vjen mire qe Besa eshte rikthyer ne repertorin e saj te meparshem dhe kjo eshte nje balade e bukur. Nje kompozim i thjeshte, por me nje tekst te ndenje dhe nje videoklip interesant, cka pas disa degjimesh e bejne kengen te preferuar per degjuesin. Pavarsisht se pak e shkurter, "Kokeforte" do te hyj ne repertorin e Beses si nje prej kengeve te saja me te mira. 


Videoklipi nga "Poison" i Rita Ores eshte frymezuar lol? OK! Kenga eshte ok, por si e vaket. Nuk mund te jete hit veror, por as hit pop. Nga fillimi ne fund vazhdon si e pandryshuar dhe nuk te shtyn ta degjosh serisht. 


Teksti i kesaj kenge eshte shume specifik. Kujt i drejtohet?Lol. Kenga eshte kenge Stine. Ai ka nje ze shume melodioz qe besoj mund te kendoj dhe per qofte e prape ti bej njerzit te cohen te kercejne.  Me nje remiks pak me ritmik mund te shnderrohet ne hit veror. Une do kisha shume deshire ta shikoja Stine ne bashkepunim me nje kompozitor tjeter, i cili ta sjelli ne skene me nje format tjeter muzikor. Do ishte dicka interesante, pasi ka nje ze shume te vecante. No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.