Header Ads

Your Face Sounds QesharakeJo se nuk duam ti ndjekim programet televizive shqiptare, biles perpiqemi, por jane programet qe nuk na bejne ti shohim. Nje dore te ftuarish rrotullohen nga nje program ne tjeter, se bashku me jurine, se bashku me dritat, skenarin e shume te tjera, por mbi te gjitha te folurit. A babababababababbbababababa! Pese minuta prezantim, dhjete minuta reklame, nje minute interpretim, 100 minuta diskutim dhe pese minuta falenderim. Asnjehere nuk i bien direkt e ne teme. Kete jave me shtyu kurioziteti te ndiqja performancat e "Your Face Sounds Familiar" te Klan KV, pasi videot e ketij programi filluan te me rekomandoheshin ne YouTube. Ne nje prej tyre pashe nje zezak. Thashe ok? Me shtyu kurioziteti ta shikoja dhe... WTF! Ishte Shpat Kasapi i lyer me te zeze duke imituar Sisqo! Po nuk mbaronte me kaq! Pervec tij dhe Flaka Krelani ishte lyer me te zeze per te imituar Tina Turner dhe Lauryn Hill, Beatrix Ramosaj si Bruno Mars, Valon Shehu si Will.i.AM, Herion Mustafaraj si Coolio...OMG! Atehere, une nuk di nese keta e dine, por ky veprim quhet Blackface. Blackface eshte nje form makiazhi e cila eshte perdorur rreth shekullit te 19 e me pas, kur personat me ngjyre ne teater interpretoheshin nga aktore te bardhe. Per shkak te portretizimit klishe te popullates zezake e shpesh here negativ e komik prej kohesh nje veprim i till konsiderohet rracist. Le te themi qe nje program i tille ne Amerike nuk do e kish pare kurre driten e diellit. Ajo cfare nuk kuptoj une eshte se perse nje mani kaq e madhe per te imituar kengetare zezake? A s'ka bolle te bardhe? Pastaj perse eshte e nevojshme te lyhen? Ne Amerike pershembull ka nje program te ngjashem me titull "Lip Sync Battle" ku dhe aty bejne pak a shume te njejten gje pa idiotlliqe te tilla. Ja psh America Ferrera duke imituar Missy Elliott: 


Hidhini nje sy programit dhe pak a shume e kupton qe eshte nje drag show. Te gjitha konkurentet femra kane interpretuar meshkuj, Shpati doli si Maria Callas. Tre kile makiazh, paruke, veshje jo te sakta. Ene kshu. Mos te hysh pastaj ne diskutimin e bisedave dhe opinioneve, sepse mund te zgjedhesh dicka per tu ofenduar apo per te ofenduar pa pike problemi.  Nuk ka nevoje te behen gjerat bajate. Doli Ronela Hajati, imitoi tre kengetare i beri te gjithe te qeshin. Ne kete program, njerzit nuk qeshin me imitimin por me idiotesite e konkurenteve. 

Shpat Kasapi si Andrea Boccelli... me vinte zor qe po qeshja! Po mire o njerez nga 1 milion kengetare qe ka bota te verbrin gjetet te imitonit? Beatrixi si Amr, nje prej kengetareve me te pashem  te Lindjes se Mesme qe dukej sikur sa kish dale nga demostratat egjiptiane. Arinda si Jon Bon Jovi tha qe ish po as i pire i droguar i sakatuar i rrahur anes detit i palare anes drites i papare - nuk eshte duk ndonjehere Bon Jovi keshtu! Po Marjana me Xumin? Ata jane ne program tjeter, kane ngaterruar kanalin. Hahahahahhaha! Nuk e besoj dot, qe u zgjata dhe kaq me kete, por duhet ta ndajne idene. Ky program ose eshte komik e talluni ose eshte serioz dhe gjithcka silleni perfekte, pasi nuk eshte as njera as tjetra, eshte i nivelit te spektakleve te lagjes. Ok ja po ju vendos dhe disa video te kenaqeni:


Kur e porosit online dhe kur te vjen ne shtepi hahahhahhahhaha!Dhe vjen nje moment dhe ti pyet veten e thua...perse? LMAO 12 ore ne dite kishte harxhuar per te imituar zerin e Maria Callas hahahhahahhahahahahahha E di ky qe s'ka ze tjeter si Callas qe mbahet absolute ne skenen e Operas? OK! Vetem 12 i jane dashur Shpatit lol. Maria Callas...po pra, nuk thote Fiona e Shrekut po hahahahhaahhaa! Harroni interpretimin. Degjoni pak biseden e Herionit dhe Arian Canit. Ky program eshte familjar? Menyja e ushqimit te Herionit...vegjetarian komplet! Biseda per sushin...se per sushin po flisnin apo jo? OK! 


Tina Turner mbasi i ka pi tre shishe vere lol Kur i thote ajo - Nuk njihesh! Hahahahahahhahahahahahhahahahahhahahaaha! Ajo e ly me te zeze e me paruke kokashte do dhe ta njohi ajo lmao Pastaj kur u cirr Flaka, u sigurua! LMAO Nuk mundem dot me keta! Amr bir ti je? Po me e forta qe Alketa i thote Sheik. Se cfare lidhje ka  Sheik me Amr nuk e di , por Sheik eshte titull nderi arab qe i jepet drejtuesit te fisit, monarkeve etj. O Sheik! Hahahhahaa tjetri egjiptian! OK! 


Te ftuarit nga Portokallia No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.