Header Ads

Shiko reklamen e filmit "Nderkombetaret" (An Expats' Tale)

Nderkombetaret

"Nderkombetaret" eshte filmi me i ri i regjizorit Pluton Vasi, i cili pritet te kete premieren kete vit ne ekranet shqiptare dhe festivalet nderkombetare. Filmi i bazuar ne romanin "Rrefenje me nderkombetare" (Toena) te shkrimtarit Ylljet Alickaj, flet per rolin dhe  influencen e perfaqesive nderkombetare ne vend si dhe raportet me politikanet vendas. Ngjarja zhvillohet ne ambientet e nje ambasade ku Roshi (Eni Shehu) fillon pune si perfaqesues i marredhenieve me publikun/shtypin ku ve re dhe tregon per prapaskenat dhe abuzimin e te huajve me shqiptaret. Filmi, eshte nje  prodhim i kompanise kinematografike "Artfilm P&D", me producente Vjollca Dedei dhe bashkproducent Driton Sahiti, e drejtor fotografie Ram Shani . Ne rolet kryesore interpretojne Eni Shehu, Adele Gjoka, Hervin Culi, Rovena Lule, Kastriot Caushi, Alfred Trebicka, Eriona Kakeli , Alert Celoliaj etj. Sot eshte publikuar dhe reklama e ketij filmi te cilen mund ta shikoni me poshte. 
No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.