Header Ads

Serbja Marija Serifovic luan valle kosovare


Fituesja e Eurovision këngën e saj konkuruese në Balkan Awards e fillon me gajde dhe ritme 100% shqiptare. Ndoshta ajo ka dëgjuar si shumë "Valle kosovare" të Shpat Kasapit e cila nga mesi i saj ka pikërisht të njëjtin fragment muzikor (të luajtur pak më shpejt). Dëgjojeni vetë dhe gjykoni.2 comments:

  1. ritmi duket si kenga "Valle kosovare" ncncncncnc

    ReplyDelete
  2. Shume qarte e marre nga Shpat Kasapi dhe e perpunuar... Well spotted!

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.