Header Ads

Rona Nishliu kalon ne gjysem finale - Videoja e provave


Dhe pak dite na ndajne nga gjysem finalja e pare e Eurovisionit ku Shqiperia perfaqsohet me Rona Nishliun dhe kengen SUUS. Tashme te gjithe i kane kapur disi ethet e konkurimit dhe pyetja e dites eshte " A do te kualifikohet Rona ne finale?" Pas nje kerkimi te shpejte ne faqet kryesore rreth Eurovisionit online, ne anketat e tyre ne pergjithesi vihet re qe Rona perfundimisht pritet qe te kualifikohet per ne finale. Pastaj gara behet disi me e veshtire pasi dihet qe Eurovision eshte kthyer ne nje festival pop-folk dhe me favoritet kete vit jane Greqia me nje kenge lajle lule dhe disa plaka popullore nga Rusia te cilat akoma s'me besohet qe njerzit i votojne. Nderkohe flitet qe pretendentja kryesore eshte Loreen nga Suedia me kengen "Euphoria" e cila faktikisht eshte kenge e bukur.


No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.