Header Ads

Lyrical Son - ZIMASAMSHEVY - Albumi i ri

Kliko ne foto per te degjuar komplet albumin 

Sa here qe dua te degjoj nje album per te vene re se kush kenge me pelqen me shume, une hap te gjitha kenget dhe pastaj filloj i degjoj nje nga nje duke lene hapur ato qe me pelqejne dhe mbyll ato qe s'me terheqin. Problem me albumin e Lyrical Son, se s'po dija ke te mbyllja e ke te lija hahahahaha! ZIMASAMSHEVY eshte albumi me i mire hip-hop i vitit. Sorry, por e kan kill!  Albumi ka 25 punime (kenge,intro, outro, skits) me te ftuar si BimBimma,MC Kresha,Da Ghost, Kaos,2Po2,ERGENR etj. disa prej te cilave hite te njohura te Lyrical Son e pjesa tjeter punime te reja. Te them te drejtesh eshte gjynah ta shkarkosh kete album, por do ju rekomandoja ta blinit, sepse eshte vertete nje pune e madhe e cilesore, e pavarsisht se albume publikohen perdite, shkoni blijeni albumin e mbeshtesni artistet tane, sepse kemi nevoje per nje muzike sa me cilesore. Kenget e preferuara nga albumi (pervec te publikuarave me pare)...hmmmm ok okja lista lol

1-Special
2-In Luv
3-RR**Spia e Shehrit 
4-Rock&Roll Star
5-Qoni durt lart - Teksti i kesaj kenge !!!
6-Per inati po me qef
7-Sensimilia 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.