Header Ads

Kenga Magjike java e dyte dhe e trete


Kenga Magjike ne javen e dyte dhe te trete te sajen eshte e vaket. Jo se kenget jane te keqija, por nuk jane aq te mira saqe te vecosh. Dhe ky eshte problem.Duket sikur jane hapur arkivat e dhjete viteve me pare dhe le voila! E dime qe me te mirat, prezantohen ne javet e fundit, por gjithsesi s'me duket e arsyeshme si skeme. Prezantimet ne skene nje here jane sa monotoooooneeeee nuk arrin as te perqendrohesh ne ekran dhe JO Rovena Dilo, kercimi nuk eshte per ty. Faleminderit per mundimin dhe perpjekjen, por ncuq ncuq.

Atehere shkurtimisht -
Besiana dhe Shkodrani -Grupi Mister 2013. keni te drejte ju jeni per planet tjeter.\
Elia - Endrra jone - Balade e bukur, por deri ne fund te festivalit do kete dhe 50 te tilla dhe do e lene jashte finales.
Egzoni dhe Hekurani - Kenge e bukur deri kur Hekurani vendos ta ktheje ne kenge popullore e ta menderosi fare.Egzoni duhej ta kishte kenduar vetem.
Xhejsi dhe Cartani - A nuk mbaroi TopFest ne maj? Jo? Ok!
Drilon Shala - Kenge ok, prezantim i mire, por kaq. Nuk mbahet mend.
Egzona dhe String String - Duket si Mirej Matje por nuk kendon si ajo. Ka ze te mire, por kenga nuk eshte ne nivelin e saj. Do kaloj ne finale, por nuk eshte ne shijet e mia.
Erik Lloshi - Kenget e Erikut jane te gjitha te bukura, sepse vertiten ne te njejten zone te pentagramit. Eshte kenge e bukur, por e ngjashme me ate qe i kemi degjuar muaj me pare.
Rovena Dilo - Ne fakt kenga e Rovenes ishte kenga me e mire e ketyre dy javeve dhe njekohesisht me interesantja. Kot per kuriozitet, a nuk ju vjen ketyre te rinjve me vra veten kur vjen nje kengetare me e vjeter se ata dhe sjell nje kenge qe tingellon me e re se keta 20 vjecaret? Pjesa e kercimit vec ...te lutna shume! Kaq shume levizje duarsh nuk kisha pare qe prej "Vogue" ta Madones lol.
Derisa erdhi rradha e Lindi Islamit mua me zuri gjumi.

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.