Header Ads

Kenga Magjike - Java e katert


Uaaaaa Klani vertete mund te mos kete nderruar skenen ama kane marre nje ventilator te jashtezakonshem per qejf! Fryn ventilatori nuk po ngel kengetare me floke te gjata pa e provuar. Fluturo Mihrije fluturoooo! Ciuuu ciuuuu! Nejse i kish marre masat Mihrija. Kishte vene nje varse 20kg qe ne cdo rast...se ku i dihet hahahhaha. Duhet te them vec, Mihrija dukej super ne forme dhe me pelqeu veshja e pamja e saj. Kenga gjithashtu mund te ishte ok nese do kishte me shume ritem dhe nje tekst me te goditur. Ketu ka vajza te mira? OH..OK! Vlashent Sata ka nje kenge FANTASTIKE por ndoshta jo per kete festival. Nuk di shpresoj te funksionoj. Megjithate shume i talentuar dhe shume kompozim i bukur "Enderruaru" meriton vemendje. KSAL te lezetshem dhe interpretues e zera te kombinuar mire, por "Flying Without Wings" e kemi degjuar ne anglisht, do ta degjojme dhe ne shqip tani? Po te fikesh zerin dhe te shikosh performancen e e Entela Zhules te duket sikur ajo po kendon ndonje kenge rroku te fuqishem e kur hap zerin...hmmm. Ajo ka nje ze te ngrohte e ndoshta me mire do ish te kish kenduar pop ose r'n'b. Kenga eshte...e di si eshte puna? Ne degjojme aq shume muzike te huaj saqe kur nje stil i ri fillon behet trendi ne Shqipe jemi te lodhur prej tij ndaj o bej dicka super o mos e bej fare. I tille dhe rasti me "Human" mund te kish qene kenge cool 4 vjet me pare, por sot eshte thjesht nje kenge tjeter. Jallaaaa paska ardh Beyonce tek Konga Magjike! Hahahhahahaha! E pate mo? Dhe grafikat ne ekran i kishte si te Beyonces tek MTV. Aaaaaa Beyoncja shqiptare! Kur e ben fytyren njehere sikur do te rrafi e kam fiksim! O mi moooo per Ronela Hajatin po flas, akoma nuk e kuptuat! "Mos ma lsho" eshte kenge e bukur, por duhet te ju mesohet veshi. Ka ritmin e duhur, tekstin e duhur dhe Ronela e prezanton mire dhe me mimiken e duhur. Patjeter ne finale e me nje numer koreografik najzzzz! Kenga me e mire e kesaj jave. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.